@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 14.04.2010

Kuantum düşünce tekniği nedir?

Kuantum düşünce tekniğini nasıl öğrenebiliriz? Kuantum şıçrama nedir? Kuantum düşünce tekniğinin NLP’den farkı nedir? R.Şanal açıklıyor…

Kuantum düşünce tekniği basit bir "düşün ve elde et!" esasına dayanmaz. Bununla birlikte ve daha çok evrensel ilkelerle uyumlanmanın yolları da sunar bize.

Kuantum düşünce tekniği nedir?

Bu teknikle samimi ilişkiler kurabilmek, iş hayatındaki sorunlardan kurtulabilmek mümkün. Öncelikle, kuantum düşünce tekniğinin ne olduğuna, nasıl öğrenileceğimize bakalım… Kuantum Düşünce Tekniği kitabının yazarı ve kuantum düşünce tekniği eğitmeni R. Şanal’ın bu konudaki açıklamaları pudra.com’da…

Bu yazımızda kuantum tekniğini iyice öğrendikten sonra Kuantum düşünce zenginlik, mutluluk ve özgüven getirir mi? sorusunun cevabını yine R. Şanal'dan öğrenmek için tıklayın

Kuantum düşünce tekniği nedir?

Kuantum düşünce tekniği, yüksek nitelikli bir düşünme biçimidir. Günlük hayatta insanlar kuruntu, vesvese, kalıplaşmış korku düşünceleri üretirler. Kuantum ise geleceğe yönelik olmasını istediklerimiz hakkında hayaller, sesler ve duygularla yapılan bir odaklı düşünme biçimidir. Aynı zamanda bizim hücresel bellek düzeyimizi, bilinçaltımızı, etrafımızdaki elektromanyetik alanı ve tüm hayatı etkiler. Tüm bunlar zincirleme reaksiyon yaparlar.

Kuantum düşünce tekniğini nasıl öğrenebiliriz?

Başlangıçta kitaplarla yol çıkmak gerekir. Bire bir ve grup olarak tekniğin uygulamasına katılmak da önemli… Kuantum düşünce tekniği uygulamaları, insanın kendini tanıması, kendi hayatı ve düşünceleri arasındaki parallelliği keşfetmesi için keyifli bir yolculuk. Yolculuğun her aşamasında insan kendini eskisinden daha güçlü, daha özgür ve sağlıklı hissediyor.

Kuantum sıçrama nedir?

Suyu kaynattığınız zaman 100 dereceyi bulunca buhara dönüşür, yani buhar olarak bir sıçrama gerçekleştirir. İnsan hayatında da kişinin, kendinde, birbirini hep tekrar eden kader kalıpları vardır. Bunlar “hep” ile “hiç” arasında gidip gelir. İnsan, artık bu kalıbı kırdığı ve üst düzeyde yeni bir şey gerçekleştirdiği zaman kuantum sıçrama yapmış olur.

Örneğin, hep terk edilmiş, bu zamana kadar hiç anlaşılmamış biri; artık kaderini değiştirip anlaşılmaya ve insanların onun yanında yaşamayı başlamalarıyla sıçrama gerçekleştirmiş olur. Ya da hayatı boyunca çok çabalasa da az para kazanırken, sonra daha kolay ve daha çok para kazanan biri haline geldiğinde, suyken buhara dönüşerek sıçrama gerçekleştirmiş olur.

Kuantum düşünce tekniğinin NLP’den farkı nedir?

NLP, zihinsel süreçleri kullanarak, insanın hayatında olmasını istediği sonuçlara nasıl ulaşacağını anlatan ve gösteren bir tekniktir. Örneğin sigara içen biri, NLP tekniği ile bunu çok kısa sürede bırakabilir. Kuantum ise daha derin ve geniş bir alanda çalışıyor. Yani sigara içen birine sigarayı bıraktırabilirsiniz ama kişi bu bağımlılık duygusunu yemekle karşılamaya çalışır. Oysa kuantum düşünce tekniğinde, kişilerin temel inançlarını değiştirerek onların hayatlarındaki bağımlılık duygusunu tamamen yok etmeyi sağlıyoruz. Dolayısıyla sigaradan kurtardığınız biri yemeğe sarılmıyor, artık tamamen bağımsız bir insan oluyor. Çok daha derin ve temel düzeyde bir çalışma kuantum. Zihinden çok, hücresel belleğe ve insanın ruhsal düzeyine etki yapan bir teknik.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER