yenienerjibilinci.com 17.07.2009

Mucizeler yaratın!

Alaaddin'in sihirli lambası, tatlı cadı, periler‘den beklediğiniz herşeyi SİZ yaratabilirsiniz.

Etrafımızda olan biteni algıladıktan sonra diğer insanlarla olan ilişkilerimize de bakma ihtiyacı duymaya başladınız değil mi?


Yeni oluşan bilincinizle olanlara bir kere daha bakınca ne çıkıyor karşınıza? Diğer insanlarla olan yansımanızı merak ediyorsunuz. Ve ister istemez kendinizi onlarla olan ilişkilerinizi nasıl geliştirebileceğinizi, birlikte sizi özünüze yaklaştıran deneyimleri nasıl paylaşacağınızı sorar buluyorsunuz değil mi?

Pozitif düşün, pozitif yaşa! yazımızın devamı olarak Kuantum’un hayatımızdaki izdüşümlerine bakmaya devam ediyoruz.

Çevremdeki herkes aslında yaşamı nasıl algılıyorsam bana onu yansıtıyorlar. Bu durumda ben yaşamı algılayış şeklimi değiştirmek suretiyle yaşamımı değiştirebilir miyim?
Bu sorunun cevabı evettir… şüphesiz evet… İnsanlık olarak bizler, bilincimizin genişlemesi neticesinde varoluşun çok boyutluluğuna açılırken, bu bilinci kucaklamalı ve yaşamımız üzerindeki sorumluluğumuzu almalıyız. Belki siz çevrenizdeki kişiler, olaylar… tarafından kurban olduğunuzu düşünüyor, ve kendinizi başkalarının yaşamını yaşayan, kendisi için hiç var olmamış bir kurban hissediyorsunuz. Ve onlar değişmedikçe yaşamınızın da asla değişmeyeceğini düşünüyorsunuz. Görmemiz gereken dış dünya ve iç dünyamız olarak algıladıklarımızın bir olduğudur. Ve bu noktada başlangıç noktası daima sizsinizdir.

Siz değişirseniz dünya değişir, siz değişmezseniz, her şey olduğu gibi kalır…
Artık yaşamınızı bu haliyle yaşamaktan bıktıysanız, ilişki çatışmalarından bıktıysanız, parasal sıkıntılardan bıktıysanız, tutkularınızı hayata geçirememekten bıktıysanız, kuantum düşünce size algılarınızı değiştirme ve dolayısıyla yaşamınızı değiştirme yolunda hizmet sunabilir. Bir kez yarattığınız etkilerin ve size geri dönüşümlerinin farkına vardığınızda ve yarattığınız her etkinin sorumluluğunu aldığınızda, saf enerji alanını bilinçli kullanmayı öğrenmeye başlarsınız.

Saf enerji alanındaki 'Arabanızı' nasıl kullanıyorsunuz?
Şimdiye kadar hayatınızın gözleri bağlı araba kullanmak gibi olduğunu düşünün. Araba kullanmanın heyecanını yaşıyorsunuz, gitmek istediğiniz yere, ee biraz zor da olsa, (arabayı sağa sola çarpa çarpa) yine bir şekilde varıyorsunuz (belki vardığınız noktada o kadar yara almış oluyorsunuz ki bunu neden istediğinizi sorgular haldesiniz.)

Yarattığınız etkiyi bilmek ve bilinçli farkındalıkla saf alanı kullanmak ise gözleri açık araba kullanmak gibidir. Nereye gittiğinizi görürsünüz! Bu çok çok önemlidir, nereye gittiğinizi görmek… Bu farkındalıktır… Farkındalık yaşamı görmenizi sağlar, yaşamın güzelliklerini görmenizi ve deneyimleyebilmenizi, bilinçli seçimlerle yaşamınızı sürdürebilmenizi…

Ve basittir, algılarınızı değiştirirsiniz, yaşamınız değişir…
Şimdiye kadar gerçeklik olarak sıkı sıkı tutunduğunuz şeylerin kendi algılarınızdan ibaret oluşturduğunuz bir dünya olduğunu fark ettiğinizde, avuçlarınızı açmaya başlarsınız. Sıkı sıkıya korkularla, duygusal bağımlılıklarla tutunduğunuz tüm o şeyleri bırakmaya başlarsınız. Yaşamınız olarak algıladığınız gerçekliği sürdürebilmek için sarfettiğiniz tüm kontrol çabalarını bırakmaya başlarsınız.

Seçimlerin yaşamınızdaki önemini görür, her gün geliştirdiğiniz içsel farkındalığınızla kendinize yeni dünyanızı yaratırsınız. Ve bu sefer nasıl olmasını seçiyorsanız öyle bir dünya…

Kısaca özetleyecek olursak;

İçinizde yarattıklarınız dışınızda beden bulur.
Ve tüm bunlar basitçe şunu ifade eder; içinizdeki dünya ve dışınızdaki dünya bir’dir… Dünyanızdan size yansıyan ne varsa, içsel dünyanızın size geri dönüşümleridir. Ve bu mucizedir! İçsel dünyanızın fiziksel gerçekliğiniz olarak size döndüğü bilincini kucakladığınızda, artık dış dünyanızda yer alanları değiştirmeye çalışmaktan vazgeçersiniz. Dış koşulları yaratan sizsinizdir ve eğer bu dış koşullardan artık hoşnut değilseniz, iç dünyanıza bakışınızı çevirir, algılarınızı değiştirir,ve bunun yaşamınızı nasıl mucizevi bir şekilde değiştirdiğini görmeye başlarsınız.

Alaaddin'in sihirli lambası, tatlı cadı, periler‘den ne bekliyorsanız hepsini SİZ yaratabilirsiniz.
Yaşamınızda mucizevi bir şekilde değişim yaratacak hiçbir varlık yoktur. Eğer elinde sihirli değneğiyle gelecek ve bir dokunuşuyla yaşamınızı dilediğiniz koşullara çevirecek bir melek, bir üstad, bir guru, ya da adı her neyse, o mucizevi şeyi bekliyorsanız, sonsuza kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Yaşamınızdaki mucizeyi ancak siz yaratabilirsiniz, SİZ… Sihirli değnek şimdiye kadar kullanmadığınız içsel gücünüzdür ve o üstad da SİZSİNİZ… Geriye kalan her şey ve herkes içsel gücünüzü kucaklamaya giden yolunuzda size hizmet eder.

Kendinizi keşif yolculuğunuzun keyifli olması dileğiyle,

(Kuantum nedir? yazısının tamamı için www.yenienerjibilinci.com'a bakabilirsiniz.)

Saba Deniz
Yaşam Koçu


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER