@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 19.08.2011

Neden doğru nefes almalıyız?

Doğru nefes nasıl alınır? Doğru nefes almanın vücuda faydası nedir? Nefes terapisi ne işe yarar? Soruları, nefes terapisti Figen Dolanay Pudra.com için yanıtlıyor…

Neden doğru nefes almalıyız? nefes 3
3/7

Uyguladığınız "ilham nefes terapisi" hakkında bilgi verir misiniz?


Belki de nefes terapisini anlatabilmem için önce nefesimizin ne kadar farkındayız diye kendimize sormamız lazım. Yaratanın, Allah’ın, Tanrı’nın, Yüce Güç’ün, Kutsal Ruh’un, sizin için onun adı neyse, bizlere hediye ettiği en büyük mucize… Yaşam ve bedenimiz arasındaki tek bağlantı, nefes... O yoksa yaşam da yok.

Aslında hepimiz dünyaya gözümüzü açtığımızda tam, derin diyafram nefesi alıyoruz. Bir bebeğe baktığımızda onun sürekli, bağlantılı diyafram nefesi aldığını görürüz. Ancak sonraki yıllarda yaşadığımız çevre, toplumsal baskılar, stres, endişe, üzüntü, bastırdığımız duygular yüzünden farkında olmadan nefes alıp verme alışkanlığımızı değiştirir ve nefesimizi kısıtlamaya başlarız.
Kısıtlı nefes alıp vermek farklı bedensel gerginliklere sebep olurken bedenimizi de hastalıklara daha yatkın hale getirir.

Benim uyguladığım nefes tekniği inspirational breathwork (ilham nefesi), belirli bir nefes alma şeklini kullanarak fiziksel, duygusal ve ruhsal seviyelerde temizlik, arınma ve dönüşüm sağlayan bir nefes şeklidir.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2