Pudra.com 22.06.2011

Ruhunuza nasıl detoks yapabilirsiniz?

Bedeninizi toksinlerden arındırdınız. Peki ya ruhunuzu? Ruhsal detoksla rahatlamanın yolları için Pudra.com yol gösteriyor.

Bedeninizi toksinlerden arındırırken ruhsal detoksu da unutmayın. Türkiye’de sadece Anael Aile Merkezi’nde sunulan, Tomatis yöntemi doğrultusunda frekansla dengeleme uygulaması, olumsuz düşüncelerden, kaygı ve korkulardan, takıntılardan kurtulmanıza, huzurlu, özgür, daha fazla sevgi ve enerji dolu olmanıza, rahatlamanıza yardımcı oluyor. Bu sayede bedensel detoksunuza destek oluyor.

Ruhunuza nasıl detoks yapabilirsiniz?

Olumsuz düşüncelerden, kaygı, korku ve takıntılardan kurtulun… Huzuru, rahatlığı, özgürlüğü, sevgi ve enerjiyi hissedin… Bedensel detoks yaparken ruhunuzu da toksinlerden arındırmayı, rahatlamayı unutmayın. Anael Aile Merkezi’nde sunulan Tomatis yöntemi doğrultusunda frekansla dengeleme uygulaması bedensel ve ruhsal detoksa yardımcı oluyor. Bedendeki bütün iç organların performansının yükselmesine, metabolizmanın hızlanmasına, toksinlerin atılmasına destek oluyor. Aynı zamanda ruhunuzu dinlendiriyor.

Her düşüncenin hormonlarla etkileşimi bulunuyor. Yanlış düşünce kalıplarından, travmalardan, negatif yaklaşım ve düşüncelerden kurtulmak gerekiyor, aksi takdirde bedenin detokstan aldığı fayda çok azalıyor. Stresten uzak durmak, meditasyon yapmak, zihni susturmak, korku ve olumsuz düşüncelerden arınmak en iyi detokstur. Eğer stres yoksa bir insan bedeninin neye ihtiyacı olduğunu ve hangi gıdalardan uzak durması, ne kadar spor yapması gerektiğini biliyor ve ihtiyacını belirleyip bedenini besleyebiliyor. Ancak stres varsa bu bağlantı kopuyor ve elimizde olmadan bedenimize kontrolsüz toksinleri yüklüyoruz.

Tomatis yöntemi doğrultusunda frekansla dengeleme uygulaması, bedeninizle bağlantı kurmanıza yardımcı olarak bedensel detoksunuzu kalıcı kılmanıza ve günlük hayatınızda sağlıklı bir yaşama kalıcı olarak kavuşmanıza destek oluyor.

Nasıl uygulanıyor?
Tomatis yöntemi doğrultusunda frekansla dengeleme uygulamasının ilk seansında hem ortakulak hem de içkulak frekans testi yapılıyor. Bu test kapsamında 125-8000 hz arasındaki duyma analizi uygulanıyor ve bir frekans spektrum oluşuyor. Bu spektrum her kişinin özel durumunu gösteriyor. Duyma ve dinleme kabiliyeti, fiziksel ve ruhsal kondüsyon, yetenekler, sağ sol beyin arasındaki etkileşim ve iş birlikteliği hakkında bilgi veriyor.

Bu testten sonra, kişiyle konuşularak zayıf yönler tespit ediliyor ve ihtiyaca özel olarak hazırlanan 10 -15 günlük dinleme programları uygulanıyor. Ayrıca bu analiz sürecinin içinde aynı zamanda beynin hangi tarafının daha baskın kullanıldığı, hangi kulağın dominant olduğu da ortaya çıkıyor.

Duyduğumuz sesler, melodiler ve frekanslar bedensel ve ruhsal etki yaratıyor
Anael Aile Merkezi’nde sunulan, frekansla dengeleme metodunun temelleri Fransız Dr. Alfred Tomatis’in çalışmalarına dayanır. 1920 yılında doğan Dr. Alfred Tomatis, Paris’te tıp fakültesini bitirmiş, kulak-burun-boğaz ve fonoloji alanlarında uzmanlaşmıştır. Antropolog klinik psikolog ve terapist Alfred Tomatis, duyma, konuşma, beden ve psikoloji arasındaki karşılıklı etkileşimi fark etmiştir. Duyduğumuz sesler, melodiler ve frekanslar bedensel ve ruhsal etki yaratır.

Yumuşak sesler ve güzel müzikler sizi rahatlatıp, kas tonunuzu gevşetebilir ve güzel duygular çağrıştırabilir. Tam tersi, trafik gürültüsü veya matkap sesi sizde gerginlik yaratabilir. Kulaktan aldığımız sitümülasyonlar hem fiziksel hem de ruhsal etki yaratırlar. Dr. Alfred Tomatis, Audio psiko fonoloji bilimsel dalın kurucusudur ve bu bilimin terapi yöntemi olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Bu özel yöntem, Türkiye’de sadece Anael Aile Merkezi’nde Iris Steinfeld tarafından uygulanıyor. Viyana Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Iris Steinfeld, ihtisasını pedagoji alanında yaptı. Avusturya ve Almanya’da yaptığı çalışmalar sonrasında Tomatis Terapisi (Audio – Psiko – Fonolog) lisansını aldı. 1997 yılında Türkiye’ye yerleştikten sonra Tomatis metodunu Türkiye’de ilk defa uygulamaya başladı. 2011 yılı itibarıyla Ahun Doran ile birlikte Anael Aile Merkezi’ni kurmuş olan Iris Steinfeld çalışmalarına burada devam ediyor.

Tomatis yöntemi doğrultusunda frekansla dengeleme uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.anael.com.tr adresini tıklayabilir ya da 0212 351 10 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER