14.12.2018

Yeni yıla huzurlu ve mutlu girmenin 10 yolu

2019'a daha mutlu ve huzurlu girmek size bağlı. Daha gerçekçi beklentilerle rasyonel adımlar atmak ve bağımlılıklarınızdan kurtulmak ilk hedefiniz olsun.

İZLE: RAHATLAMAK İÇİN NEFES EGZERSİZİ👇 
2019'a iki haftadan az bir süre kaldı. Her yıl olduğu gibi 2019 yılı boyunca da birçok insan yeni yılda mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenin yollarını arayacak. Yılın son günü dilekler dilenecek, hayaller kurulacak ve bir sonraki yıla, 2019'a sınırsız bir beklenti ile gireceğiz. Peki hayallerimiz gerçekleşecek mi? Uzman Psikolog Selin Karabulut, yeni yılda beklentileri azaltıp ertelemeden harekete geçirmenin önemine değindi ve Pudra.com okuyucuları için yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktalarını sıraladı.

2019'a daha huzurlu ve mutlu girmenin 10 yolu

Psikolog Selin Karabulut’a göre yeni yılı mutlu ve huzurlu geçirmenin püf noktaları:
 
  • Şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçin. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünün ve sorunlarınızı çözmeyi ertelemeyin.
  • Daha sağlıklı yaşayabilmek adına rasyonel adımlar atın. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve vakit buldukça egzersizler yapın.
  • Kötü alışkanlıklarınızı geride bıraktığınız bir yıl olsun. Örneğin, sigarayı bırakın. Sağlığınızı, zihninizi ve cebinizi ele geçiren sigara esaretine bir son verin.
  • Kendinize daha çok vakit ayırın. Hayata bir defa geliyorsunuz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçin. Yapmaktan keyif aldığınız işlere zaman yaratın. Özellikle zamanınızı çalan, sizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayın.
  • Sevginizi, mutluluğunuzu ve neşenizi çevrenizdekilerle paylaşın. Onları önemsediğinizi her fırsatta dile getirmeye, iyi ve kötü günde yanlarında olmaya özen gösterin.
  • Hedefler belirleyin ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapın. Hedeflerinizi ertelememeye dikkat edin.
  • Klişelerden uzak durun, klişelerin hayatınızı yönlendirmesine izin vermeyin.
  • Uzun zamandır ertelediğiniz işleri yapmak için harekete geçin. Ertelemeden ve üşenmeden bu işleri azaltmaya çalışın. Zamanınızı iyi yönetmek, ertelediğiniz işleri hayata geçirmenizi kolaylaştırabilir.
  • Sevmekten korkmayın! Eşler arasındaki en temel sorunların sevgiyle ve sevmeyle çözülebileceğini unutmayın.
  • Çocuklarınıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratın. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayın.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER