@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 01.04.2010

Zor insanlarla başa çıkmanın yolları

Zor insanlara karşı hem bu kadar öfkeli olmamak, hem de onlarla doğru iletişim kurmak istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun!

Zor insanlarla başa çıkmanın yolları zor insanla iletisim 2
2/8

Öncelikle kendinizi inceleyin


“İnsanlarla etkileşiminizi değiştirmeden önce asıl değiştirmeniz gereken insanlara nasıl tepki gösterdiğinizdir” diyor Dealing with People You Can’t Stand kitabının yazarı Rick Kirschner… Bu durum da biraz kendinizi incelemeye ve tanımaya bağlıdır.

Bizi rahatsız eden insan davranışları aslında genelde kendimizle ilgili bir şeyler keşfetmemize yardımcı olurlar. Kendinize sorun: “Bu kişi bana nasıl bir ayna tutuyor?”. Bir örnek vermek gerekirse; sürekli olarak buluşmalarınıza geç kalan bir arkadaşınız, aslında sizin ne kadar sabırsız, telaşlı, çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olduğunuzu size göstermelidir.

Kendi davranışınızı da irdeleyin. Örneğin siz de gergin durumları bazı davranışlarınızla artırmış olabilir misiniz? Veya sizi rahatsız eden şeyi erkenden söylemeyi ihmal edip durumun büyümesine neden yaratmış olabilir misiniz? Unutmayın; kendi davranışlarınıza bakmadan karşınızdakini değerlendirirseniz, zaten sorunu kesinlikle o kişide bulursunuz. Bu da doğru bir teşhis olmaz ve yanlış tepkilere neden olur.
POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12