› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 27.09.2011

Kapadokya'da şarap tadımı

Anadolu'da, şarabın en önemli merkezlerinden biri olan Kapadokya'da şarap tadım ve seminerleri düzenleyen Murat Yankı hem rehber, hem de bir şarap uzmanı. Şarabı uzmanından öğrenmek ve sonbaharda Kapadokya'nın keyfini çıkarmak için istikamet Kapadokya!

Sonbahar, şaraba ve Kapadokya'ya yapılacak yolculuk için en iyi mevsim. Aynı zamanda bir rehber olan Murat Yankı'nın şarap eğitimleri verdiği Vinotolia isimli şirketi eylül ve ekim ayları için harika programlar hazırlamış. Pudra.com olarak çok beğendiğimiz ve şarap meraklılarına tavsiye ettiğimiz bu seminer ve tadımları kaçırmayın.

Kapadokya'da şarap tadımı

Şimdi detaylara bir bakalım.

29 Eylül - Yabancı Gelinler, Damatlar

1 Ekim - İçimizdeki Yabancılar

3 Ekim - Homeros'un Şarapları

Tüm etkinlikler Uçhisar'daki Şıra Kapadokya Otel'de saati 18.00'de gerçekleştiriliyor.

Yabancı gelinler, damatlar
Anadolu ve Trakya topraklarında yabancı üzümler ve bunların yerli kupajlarından örneğin Narince-Chardonnay, Cabernet Sauvignon-Boğazkere, Merlot-Öküzgözü, Kalecik Karası - Tempranillo gibi 5 değişik şarap açıklamalar ve üzümlerin özelliklerini anlatan dia’lı sunum ile tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 50 TL

İçimizdeki Yabancılar

Başta Kapadokya olmak üzere Anadolu ve Trakya’da yetiştirilen Sauvignon Blanc, Chardonnay, Sangiovese, Merlot, Syrah ve Cabernet Sauvignon üzümlerinden üretilen 5 farklı şarap üzümlerin özelliklerini anlatan bir dia sunumu ile tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 50 TL

Homeros’un Şarapları
Ünlü ozan Homeros’un İlyada destanında sözünü ettiği eski adıyla Tenedos, günümüzde ise Bozcaada olarak bilinen adanın Çavuş, Vasilaki, Kuntra, Karalahna gibi üzümlerinden üretilen şaraplar, Bozcaada ve Şarap temalı dia’lı sunum eşliğinde tadılıyor.

Türkiye’nin Şaraplı Tarihi ve Şarap tadımı
Yaklaşık 45 dakika süren ve Hititlerden günümüze Anadolu’da şarapçılık ve bağcılığın serüvenini anlatan bir dia’lı sunumun ardından Türkiye'nin beş şarap bölgesinden seçilmiş Bornova Misketi, Emir, Narince, Kalecik Karası ve Öküzgözü gibi yerel üzümlerden yapılan beş ayrı şarap tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1,5 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 60 TL

Kapadokya’nın Şaraplı Tarihi ve Kapadokya teruarının beyaz şarapları tadımı

Tarih öncesi dönemlerden Cumhuriyet dönemine Kapadokya’nın Şaraplı Tarihi temalı dia’lı sunumun ardından Kapadokya’da Emir, Narince ve Chardonnay üzümlerinden yapılan şaraplar açıklamalarla tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1,5 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 45 TL

Türkiye’nin Beyazları
Sultaniye, Bornova Misketi ve Narince gibi üzümlerden yapılan sek, dömisek ve tatlı 5 şarap üzümler hakkındaki dia’lı sunum ve açıklamalar eşliğinde tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 45 TL

Türkiye’nin Kırmızıları
Papazkarası, Kalecik Karası, Öküzgözü ve Boğazkere gibi Trakya ve Anadolu’nun yerel üzümlerinden yapılan şaraplar bu üzümler hakkındaki dia’lı sunum ve açıklamalar eşliğinde tadılıyor. Etkinlik yaklaşık 1 saat sürüyor.
Kişi başı ücret: 45 TL

• Etkinlikler en az 4 en fazla 20 kişiyle gerçekleştiriliyor.
• Etkinliklere katılmak için alt yaş sınırı 18.
• Tüm etkinlikler Uçhisar’da bulunan Şıra Otel’in şarap mahzeninde gerçekleştiriliyor.
• Seminer ve Tadım etkinlikleri İngilizce, Türkçe, Fransızca, İtalyanca ve Japonca dillerinde gerçekleştirilebiliyor.
• Etkinlikler bir şarap uzmanı rehberliğinde yapılıyor.

Bu tarihler dışında 5 kişi ve üstü gruplar için istenilen etkinlik, istenilen günde rezervasyon ile gerçekleştirilebiliyor.

Şıra Kapadokya Otel
Göreme Cd, 87, Uçhisar-Nevşehir
Tel: 0384 219 3037
www.hotelsira.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER