› 
 › 
Pudra.com 06.11.2013

Norveç’in deniz ürünü yemekleri Çırağan’da

Çırağan Sarayı’nda, 12 Kasım'a kadar sürecek olan Norveç Deniz Ürünleri Haftası'nda leziz Norveç yemeklerinden tatma şansınız var.

Norveç Kralı V. Harald ve Kraliçe Sonja’nın Türkiye’ye ilk resmi ziyaretleri kapsamında, kral ve kraliçenin de ağırlanacağı Çırağan Sarayı’nda, Norveç Deniz Ürünleri Haftası'na davetlisiniz.

Norveç’in deniz ürünü yemekleri Çırağan’da

5-12 Kasım 2013 tarihleri arasında, Çırağan Kempinski içerisindeki Laledan Restoran’ın menüsüne, Norveç mutfak ekibinin şefi Jostein Medhus ve Türk aşçıbaşı Tuncay Terzioğlu tarafından, Norveç deniz ürünleri ve Norveç mutfağının diğer malzemeleri kullanılarak geliştirilen birbirinden lezzetli yemekleri tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Norveç mutfak ekibinin şefi Jostein Medhus ve Türk şef Tuncay Terzioğlu tarafından geliştirilen yemeklerde; somon ve morina gibi Norveç balıkları ile diğer deniz ürünleri, malzemelerin temelini oluştururken, tipik bir Norveç tabağında yer alan kabak, elma, pide ve Norveç’e has bitkiler de özel pişirme ve servis yöntemleriyle birlikte bu eşsiz menüyü süslüyor.

Laledan Restoran’da bir hafta boyunca hem öğlen hem akşam yemeklerinde lezzet tutkunu misafirlerle buluşacak olan menüde, soğuk başlangıçlar ortalama 40; sıcak başlangıçlar ortalama 50 ve ana yemekler de ortalama 120 liradan misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Norveç mutfak şefi Jostein Medhus ve ekibinin menüsünde başlangıç olarak füme somon salatası var. Ana yemek olarak Norveç usulü balık çorbası ve ardından morina balığı ya da fırınlanmış somon geliyor. Tatlı olaraksa her sonbahar Norveç elmalarından yapılan karamelize elma kompostosu sunuluyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER