› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 11.12.2012

"7/24 Annelik" yapmanın incelikleri

Kadının kadınlığını, erkeğin erkekliğini unuttuğu; evliliğin, anneliğin ve çocuk yetiştirmenin hafife alındığı günümüzde "kendini, eşini ve çocuğunu sevme sanatı"nı anlatan bir kitap çıktı Hayykitap'tan: 7/24 Annelik - Var mısın Sevmeye?

"Karı kocanın birbirinden, anne babanın çocuk karşısında kendilerinden beklentileri, çoğu zaman sağlıklı bir çocuk yetiştirmeye uygun değil" diyor Psikiyatrist Erdoğan Çalak ve Psikolog Ceren Çalak Koca. Evliliğin, anneliğin ve çocuk yetiştirmenin gittikçe 'hafife alındığı', evliliğin, 'akılcı bir ortaklığa' indirgendiği günümüzde kendini, eşini ve çocuğunu sevme sanatını "7/24 Annelik - Var mısın Sevmeye?" adlı kitapta anlatıyorlar.


Annelik artık 'satın alınabilir' bir pozisyon; baba, çocuk yapmak için gerekli sperm üreticisi, çocuk ise bu mekanik ilişkinin 'doğal sonucu' olarak algılanabiliyor. Hakikilik kaybediliyor, kolaycılığa kaçılıyor. Oysa annelik dünyanın en ciddi işi! En kalifiye emeği gerektiriyor. Çünkü annelik, çocuğu fiziksel olarak büyütüp en iyi okullarda okutmak, onu başarı için yetiştirmek değil! 'Mış' gibi olmayan 'hakiki' annelik canlı bir bebekten, 'sevebilen', sağlıklı bir insan oluşturmak demek. Bu da kuru bilgiyle, yapay yollarla, büyük bir emeği göze almadan ve yorulmadan yapılamıyor. Tek başına da yapılamıyor. Babanın da aktif olarak devreye girmesi, emek harcaması, gerektiğinde anneye annelik yapması gerekiyor!

Bu gerçeklerden yola çıkarak, tüm aile bireylerini kapsayan, sevgi dolu bir bir aile kurma yollarını ele alan "7/24 Annelik - Var mısın Sevmeye?" kitabı, günümüzde kadın erkek arasındaki sevginin, cinselliğin, anneliğin ve babalığın önemine tekrar dikkat çekiyor.

7/24 Annelik - Var mısın Sevmeye?
Erdoğan Çalak, Ceren Çalak Koca
Hayykitap
Fiyatı: 13 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER