Advertorial 02.08.2023

Cilt bakım ürünleri hangi sırayla uygulanmalı?

Etkili bir bakım için cildinize uygun ürünler tercih etmeli, düzenli ve doğru sırayla uygulamalısınız. İşte cildinize uygun evde cilt bakım rutini!

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için en önemli adım cildinizi iyi tanımak ve ihtiyaçlarını belirlemektir. Cildinde leke mi var? Akne problemi canını mı sıkıyor? Gün içinde aşırı yağdan kaynaklı parlama sorunumu yaşıyorsun? Cildindeki kızarık görünüm seni rahatsız mı ediyor? Aslına bakacak olursak bu örnekler ve dahası cilt problemlerini işaret ediyor. Bu nedenle etkili bir cilt bakım rutini alışkanlığı kazanmak gerekiyor. Peki cilt bakım ürünleri hangi sırayla uygulanmalı?

cilt bakim rutini serum krem guasha masaj dermokozmetika

Etkili bir bakım için cildinize uygun ürünler tercih etmeli, düzenli ve doğru sırayla uygulamasınız! Nasıl yapacağınız konusunda bir karmaşıklık yaşıyorsanız size yardımcı olabiliriz.

Öncelikle cildinizi iyi tanımanız cilt tipi ve cilt tipi problemleri konusunda size bazı ipuçları vereceğiz.

CİLT TİPİ VE PROBLEMLERİ

KARMA CİLT: T bölgesi (alın,burun,çene) yağlı, diğer bölgeler normal veya kurudur. Genellikle lokal sivilce problemi ve T bölgesinde parlama yaşarlar.

YAĞLI CİLT: Aşırı sebum (yağ) üreten cilt tipidir. Cildin nem dengesi doğru oranda olmadığı için nem seviyesini dengelemek adına daha fazla sebum üretir. Bu durum ciltte parlama, siyah nokta, gözenek ve akne problemlerinin oluşmasına zemin hazırlar.

KURU CİLT: Cilt yüzeyinde bulunan koruyucu lipitlerin (yağların) eksikliği ile meydana gelir. Ciltte kuruluk ve gerginlik hissi oluşur.

HASSAS CİLT: Çevresel faktörlere ve etken maddelere karşı en duyarlı cilt tipidir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve bazı durumlarda yanma, batma hissi meydana gelir.

CİLDİNİZE ZAMAN AYIRIN!

Cilt bakımının düzenli yapılması gerektiği konusunda her geçen gün daha fazla bilinçleniyoruz. Fakat bir çoğumuz günlük hayatın koşturmasıyla cilt bakımını ihmal ediyor, makyajla uyuyabiliyor veya bir temizleyici ile günü bitirebiliyoruz. Bakımlı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt için kendinize mutlaka zaman yaratın!

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? CİLT BAKIM SIRASI NASIL OLMALIDIR?

1. TEMİZLEYİCİ
 
Biodrma temizleyici

Cilt bakımın ilk ve en önemli adımı temizleyicidir. Gün içinde cilt birçok çevresel faktörlere maruz kalır. Bu faktörler cilt üzerinde bir katman oluşturarak bakım ürünlerinin etkinliğini azaltır. Etkili bir bakım için cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

2. TONİK
 
Nuxe tonik - alkolsüz


Sadece bir temizleyici ürün ile cildi arındırmak çoğu zaman yeterli olmaz. Çift etkili bir temizlik için tonik uygulanması gerekir. Tonik hem cildi derinlemesine temizler hem de ciltte asansör görevi görerek nemlendirici, kremi ve onarıcı bakım ürünlerinin cilde emilim süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

3. SERUM
 
La roche posay serum


Cildin en alt katmanına kadar inerek işlev görmeye başlayan konsantre üründür. İnce yapısı sayesinde hızlı emilim sağlar ve cildin onarım süresini hızlandırır.

4. NEMLENDİRİCİ
 
Uriage nemlendirici


Cilt bakımının en önemli adımlarından biri de nemlendiricidir. Cilt tipi ve problemi ne olursa olsun cilt mutlaka nemlendirilmelidir.

5. GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz çevresi ince ve hassas deriye sahiptir. Bu sebeple özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt bakımı yaparken göz çevresi ihmal edilmemelidir.
 
Vichy göz çevresi bakımı


6. GÜNEŞ KREMİ

Cilt bakımının son ve en önemli adımı olan güneş kremi cildin korunmasında büyük rol oynar. UV ışınlarının cilde vermiş olduğu hasarı önlemek ve yaşlılık belirtileri en aza indirgemek için yaz-kış güneş kremi kullanılması gerekir.
 
La Roche Posay güneş kremi


Sağlıklı, bakımlı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için aradığınız tüm dermokozmetik ürünleri ve daha fazlasını https://www.dermokozmetika.com.tr/ adresinden inceleyebilirsiniz.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER