› 
 › 
Pudra.com 09.03.2012

Ece Temelkuran "Kayda Geçsin" diyor

Ece Temelkuran, yeni kitabı "Kayda Geçsin"de, son iki yıllık tarihine, kendi deyişiyle "artık yazamaz hale getirilmenin, kaçınılmaz bir keskinleşmenin tarihine" tanıklığını anlatıyor.

Gazeteci ve yazar Ece Temelkuran, son iki yılda yazdığı ve ‘zamana tanıklık’ ettiğini söylediği yazılarını son kitabı "Kayda Geçsin"de bir araya getirdi.

Ece Temelkuran
Ece Temelkuran

Temelkuran, herkesin “tuhaf zamanlar” dediği bu zamanları anlamak ve anlatmak için yazdı kitabını.

Ülkede olan bitenleri, unuttuklarımızı, unutturulanları, uzakta kaldıklarımıza, bazen de yanı başımızda olanlara kayıtsızlığımızı not düştüğü kitabı için "'Kayda Geçsin' çünkü; bu zamanlar, o zamanlar…" diyor.

“Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var. Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz varız. Yani biz de varız...” diye not düşünüyor tarihe...

Temelkuran'ın son iki yıllık tarihine, kendi deyişiyle "artık yazamaz hale getirilmenin, kaçınılmaz bir keskinleşmenin tarihine" titizlikle baktığı yeni kitabı "Kayda Geçsin" Everest Yayınları'ndan çıktı.

Kayda Geçsin
Ece Temelkuran
Everest Yayınları
Fiyatı: 15 TL


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER