› 
 › 
Pudra.com 09.01.2014

Istanbul Culinary Institute'tan sıra dışı yemek kitabı

Türkiye’nin aşçılık ve yemek eğitimi konusunda en saygın kuruluşlarından Istanbul Culinary Institute, kuruluşunun 7. yılını sıra dışı yemek kitabı "Pop-Up Cookery Book" ile kutluyor.

Istanbul Culinary Institute, kuruluşunun 7. yılını kutlama amacıyla sıra dışı yemek kitabı "Pop-Up Cookery Book"u çıkardı.

Istanbul Culinary Institute'tan sıra dışı yemek kitabı

Kitabın sol cebindeki "Temel Tarifler" bölümünde yemek pişiren herkesin ihtiyaç duyduğu ana soslar, et ve balık suları, aromalandırılmış yağlar ile belli başlı tatlı tarifleri dâhil olmak üzere İstanbul Culinary Institute’un profesyonel aşçılık programında öğretilen 25 özel tarif bulunuyor. Bu tarifleri yorumlayarak evde sağlıklı yemekler yapmak ya da yemeklere lezzet katmak mümkün.

"Mevsimsel Tarifler" bölümü, Enstitü Restaurant’ın sevilen tatlarından seçilmiş, tadım mönüsü mantığında kurgulanmış, her mevsim için beşer yemeğin yer aldığı toplam 20 tariften oluşuyor. Bu 20 yemek, yıllardır Enstitü Restaurant’da pişirilen, Türk mutfağının klasik lezzetlerinin uluslararası tekniklerle yorumlandığı 20 favori lezzet. Bu lezzetler, Enstitü Restaurant’ın kuruluşundan bu yana temel felsefesine uygun olarak ait oldukları mevsimde bulunabilecek malzemeler kullanılarak hazırlanmış. Sol cepteki temel tariflerden bazılar ile iç içe geçen bu reçeteleri kendi zevkinize göre yorumlayarak pek çok farklı yemek yaratabilirsiniz.

Her mevsimin yemeklerinden üçer tanesinin renkli pop-up resimleri, restoranda ve satış ürünlerinde kullanılan doğal ürünlerin geldiği Saros’daki bahçeden fotoğraflar, çocukluğumuzu hatırlatan çevirmeli mönü görselleriyle ortadaki kısım ise kitabın en keyifli, eğlenceli ve sürprizlerle dolu bölümü.

Yemek eğitim ve üretim merkezi olarak yola çıkan Istanbul Culinary Institute’un kendi adını taşıyan bu özel kitapta yer alan tariflerin tamamı lamine kartlara basılmış olması, kitaptaki tarifleri denerken ıslatma ya da kirletme korkusu taşımadan rahatça mutfakta kullanmanıza imkân verecek.

Hande Bozdoğan tarafından hazırlanan, tasarımı İngiltere’de yapılan, Türkçe ve İngilizce olarak basılan kitabı Enstitü Restaurant’ın yanı sıra kitapçılarda ve internet sitelerinde bulabilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER