› 
 › 
Pudra.com 05.05.2009

Kadın, Erkek ve İkilem

Eddi Anter’in yeni kitabı İkilem, kadın-erkek ilişkisine cesur bir yaklaşımda bulunuyor.

Dünyalı kadın ve erkeklerin Venüs ve Mars kadar birbirine yakın olduğunu sananlar var. Sizce de öyle miyiz? Yoksa daha mı uzağız? Cinsellik ve çıplaklık ihtiyaç mı, günah mı yoksa ayıp mı? Aldatan kadın olunca, bir erkek gibi “çapkın” olarak mı anılır? Niçin? Evli insanların aldatma hakkı var mı yoksa yasak mı? Evlilik dışı ilişkiler ihanet midir? Macera mı? Beklentilerin ne kadarı evliliklerde karşılanıyor? Bu beklenti listeleri nereden nasıl karşımıza çıkıyor?

Kadın, Erkek ve İkilem

“Yargılamadan, bu sorulara yanıt vermeden önce hafifletici nedenlere bakalım derim. Okumadan karar vermeyin lütfen” diyor kitabın yazarı Eddi Anter.
Sevmek, güvenmek ve evlenmek sıralaması kadınlarla erkeklerde farklıdır. Öyle değil mi? Sizce nasıl?

Bu soruları kafanızdan geçirdiyseniz zaten ikilemlerin içindesiniz. Hayatlarımızın büyük bir kısmını başkalarına benzemeye çalışarak geçiriyoruz. Zamanı gelince, hatta geçince geçmişimizi sorgulayıp, sonra da en yakınlarımıza tavsiye vermekten çekinmiyoruz. Yaşamanın bir doğrusu ya da yanlışı var mı?

Bir gencin başından geçen aldatma, aynı zamanda ikinci baharını yaşayan bir erkekle kesiştiğinde; kavşakta neler olduğunu İkilem’in sonunda görüyoruz. Bencil olmak veya bencil yaşamak ikilemine yanıtı üçü bir arada okuyoruz.

İkilem
Eddi Anter
Goa Yayınları
2009, 312 sayfa


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER