› 
 › 
pudra.com 05.07.2010

Müthiş bir gerilim kitabı: Sorry

Özür dileriz; bu kitap sizi korkutacak, rahatsız edecek, sinirlerinizi bozup, uykusuz bırakacak. Ama böylesi bir romandan habersiz kalmanızı istemedik.Dört arkadaş hiç duyulmamış bir girişime imza atarak bir özür dileme ajansı kurarlar. Amaçları, gerek şirketlerin, gerekse bireylerin hatalı olduklarını düşündükleri bir durumdan ya da işledikleri bir suçtan ötürü muhataplarından özür dilemelerine aracılık etmektir. Kurdukları ajans, insanların vicdanlarını temizleyip rahatlamalarını sağlayacaktır.

Onların sayesinde vicdanını rahatlatan insan sayısı gitgide artar. Ta ki bir gün çektirdiği eziyetten dolayı bir ölüden özür dilemelerini isteyen bir müşteriyle karşılaşana dek…

Hemen ardından kendilerini acımasızca katledilmiş bir cesedin önünde bulurlar. Yapmaları gereken iş, katilin adına kurbanından özür dilemektir.

Ve akıl almaz hainlikte, dehşet dolu bir oyun başlar.
Şok edici bir gerilim romanı
Zoran Drvenkar insanı derinden sarsan, iyi ve kötü nedir sorusunun bir yanıtının olmadığı bu romanıyla muhteşem bir gerilim hikâyesine imza atıyor.

Şok ediyor, içe işliyor ve hedefi acımasızca tam on ikiden vuruyor.

Zoran Drvenkar, bu rahatsız edici yeni romanında şiddetten kaçış yolunun olmadığı bir dünyayı beynimize kazıyarak anlatıyor.

Roman anlatılan ana hikâyenin içine yedirilen ve merakı her an tetikleyen geri dönüşlerle dilini hep dinamik tutuyor.

Yazarın sinematografik anlatım becerisi, okurun ilgisinin canlı tutulmasında ki önemli dayanakların başında geliyor.

Sorry’ nin yüzyılın şehirli insanının süregelen yaşamını, neredeyse kristal berraklığında yansıtan psikolojik altyapısı var. Gerilimi aktarmadaki maharetiyle, Almanya dışındaki ülkelerde de çok sayıda okura ulaşabilmiş.

Kitap üzerine yapılan eleştirilerde, Sorry’ nin sadece Alman diline özgü bir roman olmadığı, kurgusu ve içeriğiyle uluslararası boyutunun olduğu dile getiriliyor.


Sorry
Bir Özür Dileme Projesi
Zoran Drvenkar
Doğan Kitap


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER