› 
 › 
Pudra.com 17.01.2012

Paul Auster'dan kendi yaşam öyküsü: "Kış Günlüğü"

Usta yazar Paul Auster'ın, keni yaşam öyküsünü kaleme aldığı "Kış Günlüğü" adlı kitabı Can Yayınları'ndan çıktı. Bu kitapla dünyayı, yazarın yaşadığı yirmi bir farklı adreste onun gözlerinden görüyoruz.

“Bunun hiç başına gelmeyeceğini, gelemeyeceğini, dünyada bunlardan hiçbirinin başına gelmeyeceği tek kişi olduğunu sanırsın; sonra tıpkı herkese olduğu gibi hepsi teker teker senin de başına gelmeye başlar. Artık genç olmadığın su götürmez bir gerçek. Tam bir ay sonra altmış dördüne basacaksın; çok ihtiyar sayılmasan da, kimsenin ileri yaşlılık olarak görmeyeceği bir yaşta olsan da, senin yaşına gelmeyi başaramamış olanları düşünmeden edemiyorsun. Bu da hiçbir zaman olamayacak şeylerden biriydi, ama oldu işte" diyen usta yazar Paul Auster'dan bir özyaşam öyküsü: Kış Günlüğü.

Paul Auster'dan kendi yaşam öyküsü:

Paul Auster son kitabı "Kış Günlüğü"nde büyük bir içtenlikle kendi yaşam öyküsünü kaleme alıyor. Çağdaş Amerikan edebiyatının sevilen yazarı, hemen hemen bütün yapıtlarında otobiyografik öğeler ve kurgunun iç içe geçtiği büyüleyici bir atmosfer yaratıyordu. Bu kez bütünüyle kendi hayatına odaklanan yazarın bu kitabıyla, yaşadığı yirmi bir farklı adreste onun gözlerinden görüyoruz dünyayı.

Bir kış gününde penceresinden gördüğü karlı manzara Auster’ı çocukluğunun benzer bir görüntüsüne götürür ve arkası gelir: Paul Aster’ın başına gelenler, sevdikleri, akrabaları, arkadaşları, bu yapıtın kimi yerde buruk, kimi yerde ironik, ama hep insancıl ve insana dair satırlarına yansıyor. Auster, bu kitabı yazma sebebini de şu sözlerle açıklıyor: “Ne de olsa zaman azalıyor. Belki de şimdilik hikâyelerini bir yana bırakıp hayatının anımsadığın ilk gününden bugüne kadar bu bedenin içinde yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu incelemeye çalışsan iyi olur.”



Kış Günlüğü
Paul Auster
Can Yayınları


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER