› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 26.12.2011

Sabiha Paktuna Keskin'in yeni kitabı Davranışlara Söz Geçirmek çıktı!

Çocuk sağlığı ve gelişimi, uygulamalı davranış analizi gibi konularda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin'in yeni kitabı “Davranışlara Söz Geçirmek – Sözsüz Disiplin” çıktı.

Çocuk bakımı ve gelişimi konusunda kaleme aldığı kitaplarıyla büyük ilgi çeken Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, yeni bir kitapla daha anne babalara rehber olmayı sürdürüyor. Boyut’tan Annelik Akademisi disizine çocuk gelişimi konusunda eklenen kitabın adı, “Davranışlara Söz Geçirmek– Sözsüz Disiplin”.

Sabiha Paktuna Keskin'in yeni kitabı Davranışlara Söz Geçirmek çıktı!

Çocukların problemli davranışları altında yatan asıl sebepler ne? Bazı davranışlarındaki gizli detaylar nasıl fark edilebilir? Çocukların davranışlarını doğru anlamak ve çözüm olarak doğru davranış modelini geliştirmenin anahtarı “Davranışlara Söz Geçirmek – Sözsüz Disiplin”de!

Sabiha Paktuna Keskin; çocuk sağlığı ve gelişimi, uygulamalı davranış analizi gibi önemli konularda Türkiye’nin önde gelen profesörlerinden biri. Yeni kitabı ise çocukların davranışlarını doğru okumak, güvenli aile-çocuk ilişkisi ve doğru davranışların seçilebilmesi için sözsüz disiplin üzerine kurulu.

Rahat okunabilen kullanışlı boyutu ile tamamı renkli olan eserde Keskin, davranış bilim ve gelişimsel nörolojik bilimlerden yararlanarak davranışlara söz geçirebilmenin yollarını arıyor. Kullanılabilecek yöntemler ayrıntılarıyla Davranışı Anlamak, Davranış Analizi, Davranışın Gelişme Süreci ve Çözüm Üretmek olmak üzere dört ana başlık altında anlatılıyor. Ayrıca kitapta her konuya uygun onlarca ebeveynin mektup örnekleri de yer alıyor.

Tam 228 sayfadan oluşan “Davranışlara Söz Geçirmek – Sözsüz Disiplin”, başta anneler olmak üzere; 0-2 yaştan 6-10 yaşa kadar çocuk gelişimi konusunda doktorlar ve eğitmenlere de rehberlik edecek olan bir eser.

Biz de Pudra.com olarak Keskin'in bu rehber nitelikli kitabını 0-10 yaş arası çocuğu olan herkese tavsiye ediyoruz.

Davranışlara Söz Geçirmek - Sözsüz Disiplin
Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin
Boyut Kitap


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER