› 
 › 
Hürriyet 05.04.2010

Beyoğlu'nda yeni bir meyhane: Şahika

Şahika Meyhane'de, rakılı salata yapıyorlar. Bırakın salatayı, rakılı tatlı bile var.!

Şişede ya da bardakta güzel. Peki aslan sütü tabakta nasıl olur? Merak ettiyseniz, işte Beyoğlu’nda yeni bir adres: Şahika Meyhane.

Beyoğlu'nda yeni bir meyhane: Şahika

Mika Group, Beyoğlu’ndaki ünlü gece kulübü İndigo’nun sahibi olan grup. Galatasaray’da, Mısır Apartmanı’nın hemen arkasındaki Akarsu Sokak’ta mekanı yıllardır işletiyorlar. Fakat Mika’ya bu yıl emperyal bir hal geldi, Akarsu Sokak’taki bütün mekanları tek tek satın almaya başladılar. Şu ana kadar sekiz yeri ele geçirdiler, dokuzuncu yolda. Bütün mekanları alıyorlar, tadilat yapıp elden geçiriyor, peyderpey açıyorlar: İndigo, İndigo Shot Bar, İndigo Pub, İndigo Alt diye gidiyor.

Çok özel bir mönü
Son halka Şahika Meyhane. Daha açılalı bir hafta oldu. İki katlı, 120 kişilik, şık, temiz ve modern bir mekan. Kuzey Afrika, Rum, Osmanlı ve TSM çalıyorlar, müzikler Mika Group’un müzik koordinatörü Zafer Çeçen’in seçmeleri. Fakat Şahika’nın en önemli özelliği mönüsü.

Midyeli lahana, incirli topik
Akla hayale gelmeyecek mezeler ve yemekler tasarlamışlar. Topik, lakerda, humus, şakşuka gibi klasikler zaten mevcut. Ama bunun yanına levrekli-karidesli pazı dolması, midyeli lahana sarması, kuru incirli topik de koymuşlar. Ahtapot karpaçyo, midyeli kabak çiçeği dolması tamam da, kırmızı şaraplı bonfile ciğer, rakılı peynir salatası ne ola?

Rakılı salata, rakılı tatlı
“Rakıyı şişede, bardakta severim. Ama salatada ne alaka?” diyorsanız, alternatifi de mevcut: Rakılı, damla sakızlı, lor peynirli incir tatlısı! Merak eden gidip hepsini yerinde tadabilir. Haftanın 7 günü 11.00-02.00 açıklar. Mezeler 6-10, ana yemekler 20-27 lira.


Şahika Meyhane
Akarsu Sok, Beyoğlu/Taksim
Tel:(212) 251 54 50.Savaş Özbey


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER