› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 16.03.2011

Cihangir Rose Marine’de “Modern Türk Mutfağı” günleri başladı

“Modern Türk Mutfağı” günlerini başlatan Cihangir Rose Marine'de, "tushi" adlı Türk usulü sushi ve baklava hamuruna sarılı levrek gibi birbirinden ilginç lezzetlerle tanışabilirsiniz.

Dünya mutfaklarından tatların yer aldığı Rose Marine, bu kez “Modern Türk Mutfağı” konseptiyle sizlerle. 27 Mart'a kadar unutamayacağınız lezzetler tattıracak olan Rose Marine’in bol ödüllü şefi Hüseyin Kurt, bu konsepte uygun olarak hazırladığı özel mönüsüyle lezzet avcılarını bekliyor.

Cihangir Rose Marine’de “Modern Türk Mutfağı” günleri başladı


Türk usulü sushi: Tushi
Modern Türk Mutfağı Günleri’nde başlangıç olarak fava üzerinde kadayıfa sarılı İskenderun karidesi kırmızıbiber sosu ile servis edilirken, diğer yanda mini imambayıldı, renkli biberli boraniden ve tatmadan geçemeyeceğiniz Tushi’den oluşan “meze varyasyon” tabağı damağınızda hoş bir tat bırakacak. Tushi; kısır ve nar ekşisinin roka ile sushi tekniği kullanılarak sarılmasından oluşan, Şef Hüseyin Kurt’un özel mezesi. Bir nevi “Türk usulü Sushi” diyor mezeyi anlatırken…


Baklava hamuruna sarılı levrek
Ana yemekte ise yine iki alternatif var: Damla sakızlı sebze sote ve safran sos ile servis edilen “baklava hamuruna sarılı levrek”, balık sevenler için iyi bir alternatif lezzet özelliği taşıyor. Diğer yanda kırmızı etten vazgeçemeyenler için ise tahinli beğendili “taze baharat soslu kuzu tandır” bulunuyor.

Gelenekselle modernizmin buluştuğu tatlı anlar
Tatlılar, geleneksel Türk mutfağından izler taşıyor. Damla sakızlı fırın sütlaç ya da gül lokumuna sarılı fıstık kremi ve pişmaniye dolgulu cezeryeden birini tercih edebilirsiniz.

Rose Marine adres
Kılıç Ali Paşa Mah.
Akarsu Cad.
No:27 Cihangir - Beyoğlu
Rezervasyon tel: 0212 249 62 77
www.rose-marine.net
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Rose-Marine-Cihangir/146483322074560


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER