› 
 › 
Pudra.com 08.04.2015

İki tek baklava atmaya ne dersiniz?

Nişantaşı Şakayık Sokak’ta açılan Türkiye’nin ilk ve tek baklava barı Pare, sizi "iki tek baklava at" sloganıyla Gaziantep’e tatlı bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Türk ve Gaziantep Mutfağı’nın şüphesiz en önemli tatlısı olan baklavayı yapmak da yemek de ayrı bir sanat. Dekorasyonundan mekan tasarımına, yeme adabından servise kadar, artık Türk tatlılarının efendisi olan baklavaya hakkını veren bir mekan var! Nişantaşı Şakayık Sokak’ta açılan Pare Baklava Bar’da özel Gaziantep kahvaltısıyla güne enerjik bir başlangıç yapabilir, bar bölümünde "iki tek baklava" ile güne tatlı bir mola verebilir ya da cafe bölümünde günün yorgunluğunu kahve ve tatlı eşliğinde atabilirsiniz.

İki tek baklava atmaya ne dersiniz?

Pare’nin iç mimarisi bile baklavadan ve Gaziantep’ten ilham alınarak tasarlanmış. Köy sıvasıyla otantik bir doku kazandırılan mekanın kırk kattan yapılan baklavadan ilham alarak tasarlanan bar bölümü ve Gaziantep konaklarının saçak desenlerinin modernize edilmiş halini görebileceğiniz café bölümü bulunuyor. Mekanda ayrıca baklava oklavalarından separatörler, Gaziantep bakırıyla üretilen dekoratif objeler ve sinirler dikkat çekiyor.

Pare'ye özel tatlar
Gaziantep’ten günlük olarak gelen, özel yapım, şeker oranı düşük, tamamen doğal ve kaliteli malzemelerle üretilen Pare baklavalar Gaziantepli baklava üstatlarının elinden çıkıyor.

Pare’de; şöbiyet, fıstıklı dolama, Antep özel, havuç dilimi, özel kare dilim baklava, dilber dudağı, kuşgözü, bülbülyuvası gibi farklı baklava çeşitleri sunuluyor. Mekanda ayrıca Gaziantep’e özel tatlardan; mahlepli, anasonlu kahke ile susamlı çubuk ve kurabiyeleri de tadabilirsiniz. Susamlı, leblebili, sakızlı helva, fıstıklı kağıt helva gibi helva çeşitleri, pestilin içine sarılı muskalar ve fıstık ezmeleri sizi Antep’e doğru bir lezzet yolculuğuna çıkaracak diğer tatlar arasında.

Gaziantep'e özgü şerbetler
Gaziantep’e özgü zahter ve tarçın çayı gibi farklı bitki çaylarının yanı sıra, demirhindi, kızılcık ve gelincik şerbetlerini tadabilir, Gaziantep’e özel menengiç kahvesini ya da damla sakızlı, tarçınlı, kakuleli, çikolatalı, okkalı Türk kahvelerini deneyebilirsiniz.

Pare’nin Gaziantep’e özel katmer, Antep peyniri, yeşil kırma zeytin, siyah doğal zeytin, zahter balı, kaymak, domates ve salatalık ile baklava hamurundan yapılan su böreğinin olduğu yöresel kahvaltısını da mutlaka denemelisiniz. Üstelik Pare lezzetlerini sevdiklerinizle paylaşmak için Pare’nin şık hediyelik kutularında baklava, Antep kurabiyeleri ve kuruyemişler de alabilirsiniz!

Pare Nişantaşı
Adres: Teşvikiye Cad. Şakayık Sok. Zümrüt Apt. No: 32/1 Nişantaşı-İstanbul
Tel: (0212) 236 59 20


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER