› 
 › 
Haberturk.com 04.10.2014

Lezzet avcılarına bayram tavsiyeleri

Bayramda lezzetli etler yemek istiyorsanız, kurban etinin biraz dinlenmesini beklemeniz ve et işinde efsaneye dönüşen mekanlara yönelmenizi tavsiye ederiz. İşte İstanbul'da iyi et yiyebileceğiniz, kendi konularında en iyi dört mekan.

Lezzet avcılarına bayram tavsiyeleri burger joint 2
2/6

Burger Joint, Beşiktaş/Bebek


Bu tavsiyemiz daha çok genç lezzet avcılarına. İstanbul’da “lezzetli sade burger” konseptinin yaratıcısı Burger Joint’in ilk mekanı Beşiktaş’ta, ikinci şubesiyse Bebek’te. Burger Joint’in en büyük şansı İstanbul’un en iyi kasaplarından, Boğaz hattındaki köklü ailelerin çeyrek asırdır kasaplığını yapan Bebek Kasap ile ortak çalışıyor olması.

Bebek Kasabı Hünkar Karakuş, et sevenler arasında bir efsane. İstanbul’a Kuzey Ege’nin köylerinden gelen en lezzetli etler, önce Hünkar Bey’e gelir. İşte bu lezzetli etlerden özel seçilen antrikot, 28 gün kuru dinlendirilmiş dana pirzola, dana kaburga ve dana döş karışımından Burger Joint için özel kıyma hazırlanıyor. Bu özel kıymadan hazırlanan burgerin bir kere tadına baktığınızda geçmişte burger diye size sunulanların ne olduğunu sorgulayacağınıza eminiz. Nitekim kıymetli gurme Vedat Milör de daha Burger Joint açılalı altı ay olmadan ziyaret edip, burgerlere tam not vermişti. Burger Joint, lezzet konusundaki ısrarı ile ikonik bir marka ve İstanbul’un efsane lezzetlerinden biri oldu.
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2