› 
 › 
pudra.com 08.05.2009

Sümerler’den Lezzet Mirası

Yüzlerce yıllık bir mahzende zengin bir Dünya mutfağı, lezzetli içkiler ve keyifli bir müzik ortamı Hamoa’da bir arada!

Haoma’nın yeri, 1873 yılında taş ve tuğladan yapılmış bir kadim İstanbul yapısı. Aslı, Bizans’tan kalma geleneksel mimari karakterde yapılmış 3 katlı bir “Kasaphane”. Daha sonra uzun yıllar nalbur olarak kullanılmış. Uzunca bir dönem de kapalı ve viran kalmış. Hamoa da 8 aylık bir restorasyon çalışması ile bu yapıyı yeniden insan sıcaklığıyla doldurmuş.

Sümerler’den Lezzet Mirası

Haoma’nın giriş katındaki doğal akvaryumda Koi (Singapur kral balıkları) gelenleri karşılıyor. Yüzlerce yıllık mahzende 41 metre derinliğindeki kuyusu, doğal ahşap ve taş döşemesi, tahta masaları ve sevginin ışıttığı yüzler sıcak bir atmosfer oluşturuyor. Haoma’nın özel mezelerinden tatmak, güzel bir müzik eşliğinde kadehlerinizi yudumlarken zengin mutfağıyla da keyflendiriyor.

Şık tasarımının hakim olduğu binada, güzel bir müzik eşliğinde Sümer saraylarından gelen özel Haoma şarabını keyifle yudumlayabilirsiniz. Uygun fiyatlarıyla da öne çıkan Haoma’da, ana yemek, lezzetli mezeler, salata, tatlı ve yerli içkiden oluşan bir menünün fiyatı ise 40-50 TL’yi geçmiyor.

Hüseyin Ağa Mahallesi, Kamer Hatun Caddesi, No, 34/A Beyoğlu
0212 244 7399
www.haomarestaurant.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER