› 
 › 
timeout.com 21.05.2010

Van Kahvaltı Evi Nişantaşı'nda

"Yemek yemek üzerine ne düşünürsünüz bilmem. Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı" demiş Cemal Süreya...

İşi başından aşkın metropol insanları olarak mesai günleri bir tost, bir kâse kahvaltılık gevrekle sabahların âhını alsak da hafta sonları fena acısını çıkartıyoruz. Nişantaşı'ndaki Van Kahvaltı Evi çeşit çeşit peynirle, zeytinle, balla, kaymakla sefası sürülecek kahvaltılar için adres defterine eklenesi yeni bir yer. İstanbul'da Van kahvaltısını hakkıyla yaşatan Cihangir'deki Van Kahvaltı Evi'nin kardeş işletmesi burası. Cihangir'in yedi yıllık deneyimini buraya taşımışlar. Sıcak ortamıyla kahvaltı moduna gayet uygun.

Van Kahvaltı Evi Nişantaşı'nda

İnsanı kendinden geçiren, nefis yöresel lezzetler
50 kişi kapasiteli mekânda gruplara özel salon da var. Menüye gelince; en iştah açıcılar yöresel lezzetler: Kavrulmuş buğday ununu bal ve cevizle harmanlayan kavut, süzme yoğurtla yapılan jaji, tereyağlı cevizli mırtuğa... Otlu peynirden Kars gravyerine peynir çeşitliliği takdire değer. Her şey anayurdundan geliyor. Bal karakovan balı. Van Kahvaltı Evi'nde üç standart kahvaltı tabağı var. Beyaz peynir, otlu peynir, örgü peyniri, köy peyniri, taze kaşar, bal-kaymak, yeşil zeytin, siyah zeytin, jaji, haşlanmış yumurta, tereyağı, tahin-pekmez, salatalık domates ve çaydan oluşan Van Gölü Kahvaltı en kallavisi. Ama bunların dışında menemenler, yumurtalar, gözlemeler ve diğer kahvaltılıklarla masayı donatmak da mümkün.

Gözlemeler arasında öyle bir seçenek var ki mümkünse sır olarak saklanmalı. Herkes duymasın ve her yerde yapılmasın ama Van Kahvaltı Evi'nin patlıcanlı gözlemesi mutlaka denenmeli. Onun yanında ev yapımı kaymak, tereyağı ve çörek de. Hepsi bir yana, masanın en tadından yenilmezi dost sohbeti ve ekibin misafirperverliği olacak büyük ihtimalle. Boğaz manzarası yok ama özellikle Nişantaşı civarında oturanlar için cumartesi-pazar katili, çıldırtıcı sahil trafiğine girmeden gidilebilecek hoş bir yer. Hafta sonu demişken rezervasyonun önemini hatırlatmakta fayda var.


Van Kahvaltı Evi
Tel: (0212) 240 47 76
Adres: Valikonağı Caddesi Sezai Selek Sokak 19, Nişantaşı


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER