› 
 › 
pudra.com 25.01.2010

Vapiano Nişantaşı’nda

Bağdat Caddesi’nin en popüler mekanlarından biri olan Vapiano, ikinci İstanbul şubesini Nişantaşı’nda açtı!

Makarna, pizza veya salata… Seçiminizi yapın, içeriklerinizi belirleyin ve Vapiano’nun birbirinden başarılı aşçıları yemeğinizi kısacık bir sürede hazırlasın. Lezzetleriyle olduğu kadar konseptiyle de dikkat çeken Bağdat Caddesi’nin keyifli restoranı Vapiano’nun ikinci İstanbul şubesi Nişantaşı’nda açıldı.

Vapiano Nişantaşı’nda

Vapiano hakkında…
Türkiye’deki ilk şubesi Suadiye’de açılan Vapiano, tüm dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de gerçek İtalyan usulü yemekleri özleyenlerin buluşma noktaları arasındaki yerini aldı. Almanya merkezli olan Vapiano, tüm dünyada sistem gastronomisi alanına getirdiği anlayış ile yepyeni bir çağın başlangıcı oldu. Yaklaşık 5 yıl önce Almanya merkezli olarak kurulan Vapiano’nun dünya çapında 30 şubesi bulunuyor.

Vapiano’nun felsefesi…
Vapiano kelime anlamıyla, İtalyan’ca »Chi va piano,va sano e va lontano...« dan geliyor. Türkçe anlamıyla ‘Hayatı hafife al, uzun yaşa’demek olan bu cümle Vapiano’nun hizmet felsefesini oluşturuyor. Vapiano; hayatını kolaylaştıran şeylerden zevk alan, rahat, sağlıklı ve uzun yaşamı tercih edenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.Vapiano’nun konsepti…
Dünyada’ki tüm Vapiano’ların tasarımını gerçekleştiren ünlü İtalyan tasarımcı Matteo Thun’a göre; tasarım bir restoranın ambiyansını tamamlayan en önemli unsurdur. Matteo Thun, mekanın dekorasyonunda misafirlerin konforunu düşünerek, büyük servis tabaklarıyla rahat edebilecekleri masalar ve rahat koltuklar kullanmayı tercih ediyor.

Doğal taşlar, mermer ve ahşap ile kombine edilen mekanda, fanuslar içinde yer alan biberiye, fesleğen ve naneler Vapiano’nun doğallık üstüne kurulan konseptini bütünlüyor. Matteo Thun’un tasarımda tercih ettiği zeytin ağaçları Akdeniz’in sıcak ve samimi havasını mekana taşıyor. Ahşap yüksek sandalyeler ve kırmızı deri koltuklarla minimalist çizgiler taşıyan mekanda herkesin kendini rahat hissedebileceği özel bir köşe bulması mümkün.Vapiano’nun menüsü...
Tüm makarnalar, soslar, pizzalar ve salatalar müşterilerin gözü önünde ve taze olarak hazırlanıyor. Vapiano’nun açık mutfağı, siparişlerin her aşamada nasıl yapıldığını izleme ve damak tadına uygun eklemeler yapma imkanı sunuyor.

Menüde 11 farklı makarna ve 20 farklı sos bulunuyor, açık mutfak anlayışı ile hizmet verilen mekanda müşteriler kendi damak zevklerine uygun olan ve masalarda bulunan, biberiye, fesleğen ve nane'ile tatlandırabilirler. Siparişin, makarnanın taze olarak mekanda yapılması dahil hazırlanma süresi sadece 3 dakika.

Vapiano, özel reçetelerle taş fırınlarda pişirilen pizzalar ve misafirlerle bildikleri tatların dışında yepyeni bir lezzet sunuyor. Vapiano, sunduğu spesialler ile Türkiye’de ve Avrupa’da pizza konusunda trendsetter olarak kabul edilen ve takip edilen bir marka konumunda.
Gününü hafif ve taze zebselerle geçirmek isteyenleri Vapiano’nun Salata barına davet ediyoruz. Salata’da ve Başlangıç’da 4 farklı lezzet sizleri bekliyor. Salata ve başlangıçlar Vapiano’ya özel soslar ve baharatlarla müşterilere sunuluyor.

Vapiano’nun, farklı lezzetler düşünülerek dikkatle hazırlanmış içecek menüsü yemek öncesi ve sonrası alınabilecek zengin alternatifleriyle dikkat çekiyor. Şarap sevenler için Vapiano bulunmaz bir fırsat!. Menüde bulunan tüm şaraplardan kadeh olarak alma şansınız var! Hizmet kalitesini doğallık üzerine kuran Vapiano’da plastik ve metal ambalajlı içicekler yer almıyor. Tüm içecekler şişede ve sağlıklı ambalajlarda müşterilere sunuluyor.

Vapiano Nişantaşı
Adres: Harbiye Mah. Abdi İpekçi Cad. 61/A Şişli
Tel: 0212 240 7219
Web: www.vapiano.de
E-mail: nisantasi@vapiano.de


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER