@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 08.09.2011

"Bienal Sanatçısı Değilim!"

Günümüz sanatının genç isimlerinden Ardan Özmenoğlu, 12. İstanbul Bienali’nden ret cevabı alınca 12 Eylül'de Ekevart Gallery’de açacağı sergisine "I’m not a Biennial Artist/Bienal Sanatçısı Değilim" ismini verdi.

Genç sanatçı Ardan Özmenoğlu, Türkiye ve dünyadan pek çok sanatçının yaptığı gibi 12. İstanbul Bienali’nde eserlerinin yer alması için başvuruda bulundu. Başvurusunun üzerinden yaklaşık 3 ay geçtikten sonra bienalin küratörleri Jens Hoffmann ve Adriano Pedrosa'dan bir mail aldı. Mail'de şöyle yazıyordu: “12. İstanbul Bienali’nin küratörleri olarak, 12. İstanbul Bienali için yapılan açık çağrıya gelen başvuruların değerlendirmesini tamamlamış bulunuyoruz. Başvuruları son derece etkileyici çalışmalar içermesine rağmen bazı adayları bu yıl gerçekleşecek İstanbul Bienali’ne dahil edemedik. Üzülerek ifade etmek isteriz ki, sizi sergiye davet edemiyoruz. İlginiz için tekrar teşekkür eder, gelecekteki çalışmalarınızda başarılar dileriz.”


Bu cevap üzerine Ardan Özmenoğlu halihazırda üzerinde çalıştığı sergisini ‘bienal’in karşısına çıkarmaya karar verdi ve sergisine "I’m not a Biennial Artist/Bienal Sanatçısı Değilim" ismini verdi.

The Ritz Carlton Hotel içindeki Ekavart Gallery’de 12 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında izlenebilecek sergide Ardan Özmenoğlu'nun kendine özgü ipek baskı ve post-it yaprakları üzerine yaptığı çalışmalarıyla birlikte küratörlerden aldığı mail de sergilenecek.

Post-It ile neler yapıyor?
Sanatçı "I’m not a Biennial Artist/Bienal Sanatçısı Değilim" isimli sergimde "İkonlaşmış figür ve simgeleri; alışılagelmiş, gözümüzün alıştığı obje ve kişileri, alenî hallerinin dışına çıkararak Post-it ile farklı bir şekilde yeniden yorumladım ve geleneksel işlevinden ayırarak sundum" diyor.

Bu çalışmasıyle bir anlamda bienale dahil olan Ardan Özmenoğlu'nun çalışmalarını Pudra.com olarak merakla takip ediyoruz.

Ardan Özmenoğlu, "I’m not a Biennial Artist/Bienal Sanatçısı Değilim"
12 Eylül-8 Ekim 2011
Ekevart Gallery
Tel: 0212 252 81 31
Adres: Süzer Plaza No: 15 The Ritz-Carlton Hotel, Gümüşsuyu
www.ekavart.tv


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER