Pudra.com 27.05.2013

İstanbul Modern'de Erol Akyavaş 'Retrospektif' sergisi

Modern ve çağdaş sanat arasında yaratıcılığa vurgu yapan Erol Akyavaş, yeni sergisi 'Retrospektif' ile 29 Mayıs-25 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Modern'de!

İstanbul Modern’in düzenlediği, küratörlüğünü Levent Çalıkoğlu'nun yaptığı, 29 Mayıs-25 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek Erol Akyavaş 'Retrospektif' sergisi, sanatçının 1950’li yıllarda başlayan ve 1990’lı yılların sonuna uzanan yarım asırlık sanatsal birikiminin bir dökümünü çıkartıyor.

İstanbul Modern'de Erol Akyavaş 'Retrospektif' sergisi

Akyavaş’ın çalışmaları, 2. Dünya Savaşı sonrası iyice belirginlik kazanan Batı dışı modernlik arayışlarının en yetkin örneklerinden birini oluşturuyor. Yaklaşık 290 yapıtlık seçki, Akyavaş’ın modern ve çağdaş sanat arasında üstlendiği öncü ve yaratıcı kimliğe vurgu yapıyor.

Kübizmden sürrealizme, İslam minyatürü çizimlerinden tarih öncesi duvar resimlerine, kaligrafi kaynaklı uygulamalardan tek tanrılı dinlerin sembollerine uzanan form ve içerik arayışında Akyavaş, eşine az rastlanır bir dil geliştiriyor. Klasik anlamda perspektifin kaybolduğu, resme dahil edilen her imgenin bir anlam sorunuyla donatıldığı ve tasavvufi bir aşkla inşa edildiği bu resimlerde Akyavaş inançla sarıldığı bir dünya kuruyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi
Adres:
Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, Karaköy-İstanbul
Tel: 0212 334 73 00


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER