17.10.2017

Leonardo Da Vinci ve Mona Lisa İstanbul'da

Dünyada yalnızca 2 adet balmumu heykeli bulunan Mona Lisa, Amsterdam’dan İstanbul’a geçici olarak ziyaretçileriyle buluşmak için geldi.

Balmumu figürlerinin ziyaretçiyle buluştuğu Madame Tussauds’un Amsterdam şubesinden geçici olarak, sergilenmeye gelen Mona Lisa figürü İstanbul’da.

Leonardo Da Vinci ve Mona Lisa İstanbul'da

Da Vinci’nin en ünlü eseri “Mona Lisa”
Mona Lisa, dünya üzerinde en çok taklit edilen ve işlenen tablolardan biri. Leonardo Da Vinci’nin 1503 yılında Floransa’da resmettiği ve Mona Lisa adını verdiği tablonun gizemi ise resmin kaynağının tam olarak bilinmemesinden ve tabii ki Lisa’nın yüzündeki ifadeden geliyor. Esere kazandırdığı yüz ifadesinin gülümseme olup olmadığı anlaşılmamakla birlikte, Da Vinci’nin kullandığı özel sfumato tekniği de tabloya gizem katıyor.

510 yıl sonra ilk kez eserinin sahibi Leonardo Da Vinci ile bir araya gelen Mona Lisa, Madame Tussauds İstanbul'da merkez içerisinde Da Vinci’nin hemen arkasında yer alıyor. Böylelikle tarihte ilk kez ikisiyle de aynı karede yer almak mümkün oluyor.

Da Vinci’nin eserinde resmettiği hali dikkate alınarak hazırlanan Mona Lisa figürü için kullanılan saçlar tek tek elle işlenmiş.

Leonardo Da Vinci ve Mona Lisa, Madame Tussauds İstanbul'da ziyaretçilerini bekliyor.


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
pandora reflections mood jewellery 12
EN YENİLER