› 
 › 
17.10.2018

Bohemian Rhapsody özel gala etkinliği 31 Ekim'de Zorlu PSM'de!

Freddie Mercury'ye bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody filminin Türkiye'deki ilk gösterimi 31 Ekim Çarşamba akşamı Zorlu PSM'de olacak.

Kuşaklararası, çok kültürlü ve küresel bir fenomen olan Queen’in müziklerine, klişelere meydan okuyan dünyanın en efsanevi sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistleri Freddie Mercury’ye bir saygı duruşu niteliğinde olan Bohemian Rhapsody filminin Türkiye’deki ilk gösterimi, 31 Ekim 2018 Çarşamba akşamı %100 Music deneyimiyle ZORLU PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak.

Bohemian Rhapsody özel gala etkinliği Zorlu PSM

TME Film dağıtımıyla 2 Kasım 2018 Cuma günü tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de gösterime girecek Bohemian Rhapsody'nin özel gala etkinliği Radyo Eksen ve GQ’nun medya sponsorluğu 3c1m’in katkılarıyla gerçekleşecek.

Bohemian Rhapsody şarkısının nasıl ortaya çıktığına dahi şahit olunacak film, sadece Freddie Mercury ve grubun hikayesi değil, aynı zamanda sesi nasıl yarattıklarının hikayesi!

Film; Queen’in simgeleşmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Freddie Mercury'nin yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen rock müzik tarihinin en büyük performanslarından biri olan 1985 tarihli Live Aid konserinin arifesindeki muzaffer birleşme sürecine yayılıyor.

Bohemian Rhapsody film gösterimi Zorlu PSM“Müziklerinden daha sıradışı bir şey varsa o da Freddie Mercury'nin hikayesi”

Prodüktörlüğünü Graham King, Robert De Niro, Jim Beach’in üstlendiği hikayesi Peter Morgan ve Anthony McCarten tarafından yazılan filmde Queen kurucuları gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor tüm yaratım sürecinde takımın bir parçası olarak yer aldı ve filmin tarihe sadık kalması sağlandı. Graham King, “film onların hayat hikayelerini anlatıyor ve kimse bunu onlardan daha iyi bilmez” diyor. “Pek çok kitap, dergi ve makale okuyabilir, çok sayıda video ve röportajı izleyebilirsiniz, ancak bu insanlarla oturduğunuzda, bugün bulamadığınız Freddie hakkındaki gerçekleri anlatabilirsiniz. Bu benim için çok önemliydi. Her şey doğru olana kadar filmi yapmamamız gerektiğini hissettik ; hikaye, oyuncular her şey yerine oturmak zorundaydı. Benim için en alt nokta, herkesin hikaye anlatımından ve dünya çapında gösterilecek olan hayat hikayeleri hakkında bir filmden gurur duymasıydı. ”

Emmy Ödüllü Rami Malek Freddie Mercury’nin olağanüstü hayatına ışık tutmak için mikrofonu eline aldı

X-Men serileri, Superman Geri Dönüyor filmleri ile de tanınan Bryan Singer’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Bohemian Rhapsody’de Freddie Mercury’i Rami Malek, Brian May’I Gwilym Lee, Roger Taylor’ı Ben Hardy, John Deacon’ı Joseph Mazzello canlandırıyor. Film, Queen’in ikonik canlı performansı Live Aid’e geniş yer veriyor. Live Aid, 1980'lerin en önemli kültürel etkinliklerinden biriydi ve 13 Eylül 1985'te Londra'daki Wembley Stadyumu ve Philadelphia'daki John F Kennedy Stadyumu olmak üzere iki aşamalı bir konser serisi ile dünyanın en büyük süper starlarını bir araya getirdi. Geldof ve Midge Ure tarafından organize edilmiş, Etiyopya'daki kıtlıktan etkilenenler için fon toplamak amacıyla, tüm dünyadaki en büyük uydu bağlantılarından ve TV yayınlarından biri olarak dünya çapında 150 ülkede toplam 1,9 milyar kişi tarafından izlendi.

Etkinlik programı:
  • 20.30 %100 Music: Bohemian Rhapsody Gala Gösterimi
  • 22.45 %100 Music: Radyo Eksen DJ’leriyle Oldies Party
Gösterim + After Party: 45 TL | After Party: 20 TL

Filmin gösteriminin ardından sahne üstü Radyo Eksen DJ’leriyle Oldies Party’nin de gerçekleşeceği etkinliğin sınırlı sayıdaki biletleri ZORLU PSM gişesi ve Biletix üzerinden satışa çıktı. Bu etkinlik için satın alacağınız biletler hem film gösterimine, hem de gösterim sonrası partiye giriş sağlayacak.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER