› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 04.02.2010

Yemek konulu en güzel 10 film

Mutfak ve yemek sahneleri ile iştahınızı kabartacak en güzel filmleri pudra.com sizin için seçti…

Sinemayı ve yemek yapmayı sevenler için en güzel 10 yemek filmi pudra.com’da… İşte, aşk, tutku, yemek ve tatlı dolu filmler…
Julie & Julia

Birbirine benzeyen iki kadının yemek tutkusunu konu alan film, iki gerçek hikayeden yola çıkılarak hazırlanmış. Julie-Julia, farklı zaman dilimlerinde yaşayan ve kendi zaman dilimlerinde benzer mücadeleler vermiş olan iki kadının hikayesini anlatıyor. Bu filmde, zaman ve mekan olarak ayrı olsalar da hayatları iç içe geçen bu iki kadın, tutku ve cesaretle her şeyin başarılabileceğini gösteriyor. Meryl Streep ve Amy Adams'ın başrollerinde yer aldığı film; biyografi, dram, komedi ve romantizm türlerinin bir karşımı niteliğinde.


Çikolata - Chocolat

Joanne Harris’in aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan film, tutucu bir Fransız kasabasına gelen genç bir anne (Juliette Binoche) ile altı yaşındaki kızı ve onların çikolata dükkanı etrafında gelişen bir hikayeyi anlatıyor. Çikolataları kısa zamanda kasaba halkının hayatını değiştiren Vianne ve kızının hikayesini izlemeye başlamadan önce kendinize bol miktarda çikolata alın ve filmin tadını çıkarın!


Aşk Tarifi - No Reservations

Baş aşçı Kate Armstrong (Catherine Zeta-Jones) hayatını, Manhattan’daki 22 Bleecker Restaurant’ı yönettiği gibi yönetir. Çevresindeki herkesi hem etkileyen hem ürküten hata kabul etmez biridir. Çılgın tempolu her öğünde nefes kesici bir ustalıkla tüm gücünü ortaya koyarak yüzlerce yemeği koordine eder, her bir yemeği mutlak bir mükemmellikle pişirir ve süsler. Kate’in mükemmeliyetçi mizacı, ekibine katılan, neşeli ve vurdumduymaz yeni aşçı yardımcısı Nick Palmer (Aaron Eckhart) tarafından sınanacaktır. Hayata ve mutfağa yaklaşımları farklı olsa da aralarındaki elektrik yadsınamaz ölçüdedir. Romantik komedi sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir film.

Ratatuy - Ratatouille

Ramy adındaki bir fare, ailesinin istememesi ve bir fare olarak yapması imkansız olmasına rağmen, büyük bir Fransız aşçısı olma hayalleri kurar. Kader Remy'yi Paris'in kanalizasyonlarına attığında, Remy kendini, yemek pişirme üstadı Auguste Gusteau sayesinde ünlenmiş bir restoranın altında bulur. Eşsiz bir Fransız restoranının mutfağındaki istenmeyen misafir olmanın getirdiği tehlikelere rağmen, Remy'nin aşçı olma arzusu tüm olayları alevlendirerek Paris'in yemek dünyasını tepe taklak eden inanılmaz bir üstünlük mücadelesi başlatır. Animasyon filmden hoşlananlar için de iyi bir seçim…

Eat Drink Man and Woman

Ang Lee’nin eski ve yeni nesil çatışmasına dair bu önemli filminde, üç yetişkin kızı ile beraber Taipei’de yaşamakta olan Chu, pazar günlerini ailesi için lezzetli yemekler hazırlayarak geçirir. Birbirinden oldukça farklı hayatlar yaşamakta olan dörtlü, aslında hayata karşı genel bir isteksizlikle boğuşur. Bu isteksizlik onların yedikleri lezzetli yemeklerden tat almalarını da engeller. Chu yaptığı yemeklerle ailesini bir arada tutmaya çalışsa da, kızlarının tek isteği kendi kişisel dünyalarına gömülmek ve evden uzaklaşmaktır. Ancak, hayatlarında yaşanacak hiç beklenmedik değişiklikler, aile bireylerini kendi küçük dünyalarını terk etmeye ve birbirleriyle iletişim kurmaya zorlayacaktır. Romantik komedi tutkunları için ‘leziz’ bir film.Tortilla Çorbası - Tortilla Soup

Bir gurme şefi ve üç güzel kızının hayatını anlatan filmde, Hector Elizondo ve Raquel Welch başrolleri paylaşıyor. İşini çok seven Şef Martin, usta bir sanatçının yeteneği ve tutkusu ile yemekten çok mutfakta olmayı tercih eder. Fakat yeni komşusu onun yemeklerinden fazlasına göz koyduğunda ve üç tatlı kızı da yemek saatlerinde ona sürprizler yaptığında, hayatına yepyeni renkler katılmaya başlar. Kahkaha ve romantizmi bir arada yaşamak isteyenlere…

Mystic Pizza

Bir sahil kasabası olan Mystic’te pizzacıda çalışan üç genç kızın aşk hikayelerini anlatan filmin başrollerinde Julia Roberts, Annabeth Gish ve Lili Taylor bulunuyor. Küçük bir pizza dükkanında çalışan bu üç kızın, bu küçük kasabadan kurtulmak için umutlarını, rüyalarını ve gelecek planlarını paylaştıkları film, bol miktarda mizah ve romantizm barındırıyor.

Kızarmış Yeşil Domatesler - Fried Green Tomatoes

Domatesle aram pek iyi değil diyenler, bir de kızarmış yeşil domatesleri deneyin! Dostluğun kokusunu her an buram buram aldığınız filmde, evliliği yolunda gitmeyen ve orta yaş bunalımına giren Evelyn Couch, bir bakımevinde tesadüfen tanıştığı Ninny ile arkadaş olur. Onu her ziyaret edişinde, Ninny gençliğinde tanık olduğu; 1920'ler Amerika'sında, siyah-beyaz çatışmasının en yoğun olarak yaşandığı günlerde, birçok zorluğa göğüs geren Idgie ve Ruth'un dostluğunun hikayesini anlatır. Bu iki kadının öyküsünden ilham alan Evelyn, Ninny'nin de yardımıyla kendi sorunlarının üstesinden gelmeyi başaracak ve hayata yeniden tutunacaktır.

Aşka Ruhunu Kat - Soul Kitchen

Fatih Akın’ın romantik komedi türündeki son filminde, Soul Kitchen adındaki restoranın sahibi Zinos'un (Adam Bousdoukos) peşini şanssızlık bırakmaz. Kız arkadaşı Nadine (Pheline Roggan) yeni bir iş için Şangay'a taşınır. Zinos aşkının peşinden Şangay'a gitmeye karar verir ve işini kardeşi Illias'a (Moritz Bleibtreu) bırakır. Ama bunun iyi bir fikir olmadığı ortaya çıkar. Illias dükkanı bir emlakçıya satar. Nadine de kendine yeni bir erkek arkadaş bulmuştur. Zinos dükkanını geri almanın son bir yolu olduğunu öğrendiğinde, Soul Kitchen'ı kurtarmak için her şeyini ortaya koyar. Kısa süre önce vizyona giren bu eğlenceli filmi kaçırmayın!

Charlie’nin Çikolata Fabrikası - Charlie and the Chocolate Factory

Çikolata üreticisi Willy Wonka, çikolata imparatorluğu için veliaht arayışındadır. Eğitmek ve sonrasında yerini bırakmak üzere bir yarışmayla beş tane çocuk seçer. Aralarında, Wonka'nın fabrikasının yakınında oturan Charlie adlı yoksul bir çocuk da vardır. Bu beş şanslı çocuk, 15 yıldır hiç kimsenin görmediği çikolata fabrikasını gezer. Gördükleri, Charlie'yi büyüleyecek ve onu Wonka'nın fantastik dünyasına çekecektir. Fantastik sinemanın kralı Tim Burton'ın yönettiği filmin başrolünde Johnny Depp oynuyor. Film, fantastik filmlerden hoşlananlar için de eğlenceli dakikalar vaat ediyor.


Sizin en beğendiğiniz yemek filmi hangisi? Sevdiğiniz filmleri yorum yazarak Pudra okuyucularıyla paylaşın…


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER