pudra.com 04.06.2009

Bronzlaştırıcılarla güneşsiz bronzluk!

Solaryum zararlı diye bronzluktan vazgeçmeyin! Çözüm otobronzan ürünlerde...

Ben uzun süre solaryuma gittim, kabul ediyorum. İlk başta ayakta girilen solaryum odalarını denemiştim; hiç bana göre olmadığını kısa sürede anladım. Tepeden sarkan tutunma bantlarına sıkıca sarılmış, gözlükleri takmış, 7-8 dakika sürecek bir ‘ışınlanma’ seansı için hazır bekliyordum! Işınlanma diyorum çünkü gerçekten de o güçlü solaryum ışıkları çalışmaya başlayınca kendimi adeta uzay gemisinde hissettim. Malum bir de çıplaksınız, garip bir durum yani…

Bronzlaştırıcılarla güneşsiz bronzluk!

Korkunç ısıyla birlikte tasiyonumun da düşmeye başladığını hissettim, gözlerim karardı ve kendimi dışarıya attım (kilitli küçük odaya geçtim). Oturmuşum... Meğer kendimden geçmiş, bayılmışım. Uyandığımda alnımda ter damlacıkları, yapış yapışım. Başka zamanlarda birkaç deneme daha… Ama hep aynı sonuç: Sürekli bayılıyorum. Kime anlatsam gülüyor, solaryum merkezinde çalışan kadın da dalga geçer gibi bakıyor bana; “Daha önce hiç başımıza gelmedi” diye sırıtarak.

Herneyse sonra öbür yönteme, normal solaryum yatağına geçtim ve yaklaşık iki sene kavruldum! Düzenli olarak iki haftada bir hem de…

Sonuçlar tabii çok güzel: Her daim yanık oluyorsunuz, renk olarak ne giyseniz yakışıyor ve tatile gittiğinizde bronzlaşma derdiniz de olmuyor… Ama ortada bir gerçek var: Solaryum zararlı! Ben de o dönemlerde cildimdeki lekelenmelere ve ince çizgilere taktım. Üstüne bir de beyaz ten tekrar moda olunca (yine de bronzluk tutkumdan vazgeçmeyerek!) dedim ki “Ben bu işi bırakayım. Artık bir sürü kozmetik ürünü var, onları kullanayım!”.

Bronzluğa giden yolda en beğendiğim üç ürünü sizlerle paylaşmak istiyorum.Dove Summer Glow bronzlaştırıcı ve nemendirici losyon:
Kademeli bronzluk sağlayan bu kremi vücut losyonu olarak kullanabilirsiniz. Eğer sabırlı olup düzenli kullanırsanız 4-5 gün içinde gerçekten cilt renginizde fark göreceksiniz. Orta-koyu ve açık-orta ten olarak iki versiyonu var. Ben farkedilir koyuluk istediğim için açık tenli de olsam koyu olanı seçtim. Kademeli çalıştığı için zaten bir anda çok büyük fark görmüyorsunuz, dolayısıyla hata riski az.
250 ml. 19,90 TL.

Nivea Sun Touch güneşsiz bronzlaştırıcı yüz kremi:
Bu ürünü gece kremimden önce sürebildiğim için seviyorum. Yani çok ağır değil. Yatmadan önceki ritüelim olarak haftada birkaç kez gece kremimden 10-15 dakika önce uyguluyorum. Kokusu hiç rahatsız etmiyor (eskiden otobronzan kremler korkunç kokuyordu!) ve yine Dove gibi kademeli bronzluk sağlıyor. ‘Fair to normal’ skin açık tenli olanlar için… Vücuda göre yüz daha fazla dikkat çektiği için açık olanı seçmek mantıklı. Pratik mendilleri ve vücut spreyi de var. Onları henüz deneyemedim…
50 ml. 19,82 TL.

Sephora Body Self-Tanning Tinted Bronzing Mist:
Bu ürüne bayıldım! Çünkü sıktığınız anda farkı görebiliyorsunuz. Almadan önce Spehora’nın web sayfasından ürünle ilgili bilgileri okumuştum. Normalde sıktıktan sonra dağıtmanızın gerekmediği yazılı ancak bir-iki hatalı girişimim (iki kere elimle bileğimin bitiştiği yer ve parmaklarımın arası kınalı gibi oldu!) doğru yolu bulmamı sağladı ve artık hiç hata yapmıyorum. Biraz uzaktan ve spreyi dairesel hareketlerle kullanırsanız daha iyi yayılıyor. Ve ben bildiğim gibi yapıyorum; sıktıktan sonra iyice ellerimle yediriyor, dağıtıyorum ki iz olmasın. Ben aldığımda set olarak satılıyordu. Ve setin içinde Duo Lumiere Solaire bronzer (biri bronz, biri transparan iki haneli, pırıltılı krem) ve yüz için bronzlaştırıcı kremi ile birlikte… Onlar da çok başarılı ürünler.
Setin fiyatı 46 TL.

Son ama en önemli uyarım: Kremleri uyguladıktan sonra ELLERİNİZİ YIKAYIN! Neden mi? Yoksa avuç içleriniz kapkara olacak!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER