23.09.2017

Cildiniz için yaz sonrası bakım önerileri

Arzu ettiğiniz kusursuz bronz bir görüntüye ulaşmak cildinize zarar verebilir. Yaz sonrası matlaşan ve lekelenen cildinizin doğal bakım kürü haberimizde.

Yaz ayları boyunca güneşlenmeyi ve güneşin tadını çıkarmayı herkes sever… Ancak herkesin en kısa zamanda sahip olmak istediği bronz görünüm, cilt sorunlarını da beraberinde getirir. Bu nedenle yaz sonrası matlaşan, kalınlaşan ve lekelenen cilde bakım yapmak şart!

Cildiniz için yaz sonrası bakım önerileri
 
Yazın kuruyan cilt donuk ve pul pul bir hal alır. Güneşin neden olduğu lekeler ise cildin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Cildin eski ışıltısına kavuşabilmesi için ise yaz sonrası bakım yapılması gerekir. Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya, sonbaharı pürüzsüz bir cilt ile karşılayabilmek için bakım önerilerinde bulunuyor.

Yüzde sıklıkla rastlanan kuruluk probleminin en önemli sebepleri yetersiz sıvı tüketimi ve güneştir. Salgı bezlerinin yetersiz kaldığı durumlarda nem ihtiyacı cilde yapılacak bakımlar ile giderilmelidir. Bu nedenle yaz sonrasında cildi yoğun bir şekilde nemlendirecek kremler tercih edilmelidir. Bunlara ek olarak temizleme, buhar ve iyileştirici maske içeren cilt bakımı yöntemlerine de başvurulmalıdır. Kuru ve hassas ciltlerde uygun olan oksijen bakımları da ayrıca kılcal damarların genişlemesini engelleyerek, cilde parlaklık, nem, PH ve denge sağlayan bir bakım türüdür.

 
f
Leke tedavisi disiplin gerektiren bir tedavidir!
Leke tedavisinde renk açıcı kremler sıklıkla kullanılır. Leke tedavisi için bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan arbutin içerikli ürünler tercih edilebilir. Peeling ise leke tedavisinde başvurulan bir diğer yöntemdir. Özellikle derin yerleşimli olduğu düşünülen lekelerde peeling yöntemi, evde kullanılacak krem tedavisiyle birlikte daha iyi cevap verir. Amaç hem deride lekeli olan hücrelerin soyularak atılmasını sağlamak, hem de ciltteki renk hücrelerinde renk üretimini baskılamaktır. Tedavide sonuç alabilmek için bakımları ihmal etmeden düzenli uygulamak gerekir.

Cilt lekelerine karşı evde uygulanabilecek özel formül; 
1 tatlı kaşığı yoğurtla, 1 çay kaşığı kabartma tozunu bir kapta karıştırın ve yüzünüze yedirin.  Cilt, maskeyi yaklaşık 15 dakika içinde emecektir. Maskeyi yüzünüzden arıtmadan bir kez daha aynı işlemi yapın. Toplam 4 kez aynı işlemi tekrarlayın. 1 saat sürecek bu işlemden sonra, maskeyi cildinizden ovarak çıkartın ve ılık suyla yıkayın. Özellikle güneşte oluşan kahverengi lekeleri ortadan kaldıran bu maskeyi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz. Ancak daha belirgin lekelerin tedavisinde ve daha kısa vadede çözüm alabilmek için bir uzmandan yardım almak uygun olacaktır.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER