@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 02.12.2009

En iyi yüz temizleyicileri

Kalıp, köpük, jel veya krem kıvamında yüz makyajı temizleyicileri temel cilt bakımının ilk ve en önemli basamağı!

Kişisel temizliğin en temel etabı olan yüz temizliği için bize sunulan seçenekler sonsuz.

En iyi yüz temizleyicileri

İster klasik kalıp sabun, ister köpük formatında, jel veya krem kıvamındaki yüz temizleyicileri arasından sizin için uygun olanı seçmek zor olabilir. Bu yüzden hangi ürüne nasıl karar vereceğimizi bilmemiz gerekiyor.

Öncelikle cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Normal, karma, yağlı veya kuru ciltlerin ihtiyaçları tamamen farklıdır. Çoğu insan kendi cilt tipini bilmez. Size pratik bir test önerelim: Eğer yüzünüzü yıkadıktan iki saat sonra cildiniz parlıyorsa yağlı cilt tipine sahipsiniz. Eğer gün sonunda gözeneklerinizi göremiyorsanız kuru bir cildiniz var demektir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra hissettiğiniz aşırı gerginlik, cildin çekilmesi duygusu da aynı sonuca varmanıza yol açabilir. Aşırı hassas cildi olanlar da benzer sıkıntılar yaşar.

İyi bir yüz temizleyici alırken mutlaka cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Ayrıca hassas veya alerjik cildi olanların koku içermeyen formülleri tercih etmelerini öneririz. Koku ve kıvam, kullanım alışkanlıklarınıza göre ve tercihlere göre önem kazanacaktır. Mesela kimi pompalı yüz jellerini kullanışlı bulurken kimi de pratik temizleme mendillerini tercih eder… Seçim sizin!En iyi yüz temizleyicileri…

Garnier Saf ve Temiz Serisi – Temizleme / Peeling / Maske
Garnier’den süper bir ürün önerimiz var. Kişisel deneyimimle söyleyebilirim ki hem temizleyici, hem peeling hem de maske etkili bir ürün istiyorsanız aradığınızı buldunuz demektir. ‘Saf ve Temiz’ serisindeki ürünü nasıl kullanacağınıza siz karar verin. Sabah akşam temizleyici olarak kullanmak istiyorsanız nemli cildinize sürüp hemen durulayın. Eğer siyah noktalarla mücadele ediyorsanız peeling şeklinde yüzü hafif ovarak uygulayın. Ya da cildi sıkılaştıran ve arındıran hızlı bir maske şeklinde yüzünüzde üç dakika bekletip durulayın. Genelde tatile giderken yanımıza yüz temizleyici tek bir ürün alır, peeling ürünü veya maske götürmeyi gereksiz buluruz ancak bu ürünle ‘3ü1arada’ yanınızda! Özellikle yağlı veya karma cilt tipleri için ideal!
9.99 TL.

Olay Daily Facials, Suyla Köpüren Temizleme Mendilleri
Yine yaz için ideal bir ürün; tatil bavulunuzda Olay Daily Faicals için mutlaka yer açın. Suyla köpüren mendiller üşengeç kadınların gizli silahı olacak nitelikte. Çok pratik ve etkili! Normalde temizleme mendilleri sadece makyajını siliyor ve yüzünüzü su ve sabunla yıkamanızı gerektiriyor ancak bu mendiller öyle değil. Yüzünüzü tertemiz yapıyor, makyaj kalıntılarından ve kirden arındırıyor. Her cilt tipine uygun olduğunu söyleyebiliriz.
30 adet mendil 23,90 TL.

Nivea Oxygen Power Temizleme Jeli
NIVEA VISAGE Oxygen Power Canlandırıcı Temizleme Jeli güne ferah bir başlangıç yapmak isteyenlerin ürünü. Cildi canlandırıyor ve nefes almasını sağlıyor. Gözle görülür mikro tanecikleri sizi korkutmasın, çok yumuşaklar ve içlerindeki şeffaf temizleme jeli cildi güzel temizliyor. Ben kullandım. Cildim karma ama bu ürünün hassas ciltliler için de uygun olacağını düşünüyorum. Çünkü yumuşak formülü cildi hiç kurutmadan temizliyor. Güzel kokusu ve ciltte gerçekten yarattığı ferah his nedeniyle sürekli kullanma isteği yaratıyor.
10, 45 TL.

Dove Beauty Cream Bar Kalıp Sabun
Kuru ciltlerin ilacı Dove Beauty Cream Bar, ceplerimizin de dostu aynı zamanda. Ucuz ama tüm Dove ürünleri gibi kaliteli… Güzel köpürüyor, süper kokuyor ve ¼ nemlendirici krem ve hassas temizleyicileriyle cildi kurutmama özelliğine sahip. ‘Fresh Touch’, ‘Energise’ ve ‘Exfoliating’ peeling etkili versiyonları da çok tuttu. Ben klasikten şaşmayın derim ama elbette seçim sizin…
2,10 TL.

Clinique Liquid Facial Soap Extra Mild yüz yıkama köpüğü
Sade ambalajları ve nokta vuruşu yapan ürünleriyle sevdiğimiz Clinique yüz temizleyicileri söz konusu olduğunda tecrübesini konuşturuyor. Esas sarı sabun kalıpları çok meşhur ancak ben size aşırı hassas ciltler için olan ve suyla temas ettiğinde köpüren jelini tavsiye edeceğim. Cildi nazikçe, yıpratmadan temizliyor ve alerji yapmıyor. Cildinizin temizlendiğini gerçekten hissediyorsunuz. Bir kere kullanırsanız muhtemelen vazgeçemeyeceksiniz, bizden söylemesi…
41,28 TL.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER