Advertorial 15.11.2019

Derinlemesine cilt temizliği ve sıkılaşmaya yardımcı masaj

Sağlıklı bir cilt için her gün birkaç dakikanızı cilt temizliği ve masaj uygulamasına ayırın. İşte 5 adımda pratik cilt temizliği ve masaj uygulaması.

Cilt güzelliğini korumanın en önemli yollarından biri kuşkusuz düzenli cilt temizliği ve derinlemesine cilt temizliği sonrası masaj. Cildin düzenli ve derinlemesine temizliği siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemenin en pratik yollarından biriyken, düzenli yüz masajı ise cildin derin dokusuna ulaşarak tembelleşen kasları harekete geçirmeye yarıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu nedenle aydınlık ve ışıltılı bir cilt için her gün sadece birkaç dakikanızı cilt temizliği ve masaj uygulamasına ayırmalısınız. Ancak bunu yaparken kullandığınız ürünler, uygulama biçiminiz çok önemli. İşte bu nedenle size kapsamlı bir günlük cilt bakım rutini hazırladık. 

foreo luna 3 temizlik rutini resize

Söz konusu cilt temizliği olduğunda en önemli aşamalardan biri cildi kurutmadan kir ve yağdan arındırmak. Çünkü düzgün temizlenmeyen cildin üzerinde kalan makyaj kalıntıları kir ve güneş ışınları ile birleştiğinde leke oluşumuna yol açıyor. Bir diğer önemli konu ise hücre yenilenmesi. Çünkü kalıntılarından kurtulmayan ve nefes almayan ciltte hücre yenilenmesi gerçekleşemiyor. Bunun için öncelikle cildi çok iyi temizlemek gerekiyor. İşte 5 adımda pratik cilt temizliği ve masaj uygulaması.

1. AŞAMA: Göz makyajı nasıl silinmeli?
 
Tonik temizlik
 
 • Suya dayanıklı göz makyaj malzemeleri kullanıyorsanız veya yoğun makyaj yapıyor ve "rimelsiz asla" diyorsanız çift fazlı göz makyaj temizleyicileri tercih edebilirsiniz. Bizim bunun için favorimiz Yves Rocher'nin Pur Bleuet makyaj temizleme ürünü.
 • Bu tür çift fazlı ürünlerde kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın ve iki fazın birbirine iyice karıştığına emin olun.
 • Pamuğunuzu mutlaka ıslatarak kullanın. (Pamuk yerine göz çevrenizi de ıslatabilirsiniz.) 
 • "Hassas gözlerim var, fazla makyaj yapmıyorum" diyorsanız yine Yves Rocher'in Pur Bleuet - Hassas Göz Makyaj Temizleyici ürününü seçebilirsiniz. 

2. AŞAMA: Yüz makyajı nasıl silinmeli?

Öncelikle cilt tipinize uygun temizleyici ürün seçtiğinize emin olun. Normal, karma, yağlı veya kuru ciltlerin ihtiyaçları tamamen farklıdır.
 • Yüzünüzü yıkadıktan iki saat sonra cildiniz parlıyorsa yağlı cilt tipine sahipsiniz.
 • Gün sonunda gözeneklerinizi göremiyorsanız kuru bir cildiniz var demektir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra aşırı gerginlik, cildin çekilmesi duygusu da kuru bir cilde sahip olduğunuz anlamına gelir.
 • Aşırı hassas cildi olanlar da kuru cilt ile benzer sıkıntılar yaşar.

Sanıyoruz ki doğru ürün seçimi için size yeterince ipucu verdik. Şimdi ürün tipi ve uygulama aşamasına gelelim. 

Yüz makyajınızı temizlerken isterseniz makyaj temizleme mendillerini isterseniz temizleme sularını isterseniz de köpük ya da jel formundaki ürünleri kullanabilirsiniz. Cildin hava alması için temizleme suyu, köpük veya jel formundaki ürünlere yönelebilirsiniz. Cildinizi temizlerken mutlaka aşağıdan yukarı hareketlerde bulunun ve yüz temizleme ürününüzün göz çevrenize gelmediğinden emin olun. Ardından iyice durulayın.

3. AŞAMA: Derinlemesine cilt temizliği nasıl yapılır?

Foreo Luna 3Şimdi Sephora mağazalarında da satılmaya başlayan FOREO LUNA 3 derinlemesine temizleme aşaması için en büyük yardımcımız. FOREO LUNA 3 hem derinlemesine temizlik hem de masaj aşamasında yanımızda olacak. Bunun nedeni ise lekelerin görünümünü en aza indirecek şekilde tasarlanmış T-Sonic™ fırçasıyla hem makyaj kalıntılarını temizlemesi, hem de kir ve yağı %99,5 oranında gidermeye yardımcı olması. 

FOREO LUNA 3 hangi ürünlerle kullanılmalı?

İhtiyacımız olan granülsüz ve partikülsüz bir temizleme jeli ya da köpüğü. Biz bunun için uzun yıllardır severek kullandığımız Estee Lauder'in Perfectly Clean Yüz temizleyici Köpük ve Multi Action Jel ürünlerinden birini tercih ediyoruz. Siz de farklı cilt tipi ve ihtiyacınıza göre istediğiniz bir Perfectly Clean ürününü seçebilirsiniz. Unutmamamız gereken markası ne olursa olsun granülsüz ve partikülsüz bir ürün seçmek.

Foreo luna 3
 • Az önce köpük ya da jel formuyla makyajınızı çıkardığınız temiz yüzünüzü tekrar ıslatın.
 • Mobil telefonlarınıza yükleyeceğiniz FOREO for you uygulaması ile kullanabileğiniz FOREO LUNA 3'ün temizleme modunu aktif hale getirin ve granülsüz ve partikülsüz olmak üzere dilediğiniz temizleme ürününü LUNA 3'ün ön tarafı ile 1 dakika boyunca uygulayın.
 • Yanak ve alın bölgelerinde dairesel hareketlerle, burun bölgesinde ise yukarı ve aşağı kaydırarak uygulama yapın. 
 • 1 dakika uygulamanın sonunda LUNA 3'ü 3 saniye boyunca açma/kapama tuşuna basarak kapatın.
 • Derinlemesine temizliğiniz bittikten sonra yüzünüzü durulayıp kurulayın.

Hijyen notu: Cildinizi kurulamak için tampon hareketleri ile tek kullanımlık bir havlu kullanırsanız, cildinize daha nazik davranmış olursunuz. 

4: AŞAMA: Tonik uygulaması (İsteğe bağlı)
 
 • Kuru veya karma bir cildiniz varsa, mutlaka alkolsüz tonik kullanın. 
 • Sivilceye yatkın veya sivilceli bir cildiniz varsa, muhtemelen gözenekleriniz de büyüktür. Alkollü bir tonik gözeneklerinizin sıkışmasını destekler.
 • Cilt tipinize uygun toniği bir pamuk yardımı ile cildinize sürün. Kesinlikle çok bastırarak uygulamayın. Tonik uygulamasını mutlaka aşağıdan yukarıya doğru gerçekleştirin (Cilt makyajında gözeneklerinizin dolmaması için tam tersi; yukarıdan aşağıya uygulama yapılması gerekir)

5. AŞAMA: Cilt sıkılaştırmaya yardımcı masaj uygulaması nasıl yapılır?
 
Luna 3 masaj

İşte en sevdiğimiz aşama! Gerçekten kendinizi şımartmanın şahane yolu. Üstelik cilt güzelliği ve sağlığı için aldığımız serumları ve nemlendiricileri en efektif şekilde kullanmanın da muhteşem bir yolu. Çünkü FOREO LUNA 3​ ile sıkılaşmaya yardımcı masaj rutini cilt bakım ürünlerinin emilimini artırıyor. Yüz kaslarını da rahatlatmaya yarayan sıkılaştırmaya yardımcı masaj, cilt tonu eşitlemeye de yardımcı oluyor. 

FOREO LUNA 3​'ün sıkılaşmaya yardımcı masajdaki rolü: FOREO for you uygulaması ile kullanıcılarına 4 farklı masaj özelliği sunuyor. LUNA 3'ün T-Sonik titreşimlerle birlikte çalışan dalga şeklindeki özel tasarım arka yüzeyi, daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilt için yüz kaslarını rahatlatıyor. Sıkılaşarak yenilenen bir cilt için; her sıkılaşmaya yardımcı masaj yaşlanma belirtileri gösteren farklı yüz bölgelerini hedefliyor.

Nasıl uygulanır?
 • Serumunuzu ya da nemlendiricinizi kuru cildinizin üstüne sürün.
 • "FOREO for you" uygulamasındaki yönlendirmeleri takip ederek istediğiniz masaj modunu seçin.
 • Masaj modları için mutlaka uygulama üzerinden seçim yapın.
 • Masajı uygularken temizlik modunda olduğu gibi dairesel hareketler yapmak yerine uygulamadaki talimatları takip edin.
 • Seçtiğiniz masaj rutini sona erdikten sonra isterseniz bakım rutinini sonlandırın veya uygulamadan, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz başka bir masaj modunu seçerek bakımınıza devam edin.
 • İşte bu kadar! Günlük cilt bakım rutinimiz tamamlandı. 

Neden masaja ihtiyacımız var?
 • Derin çizgilerimizin ve kırışıklıklarımızın görünümünü yumuşatıyor.
 • Cildin gençlik parlaklığını ortaya çıkarıyor. 
 • Cilt bakım ürünlerinin emilimini artırıyor. 
 • Yüz kaslarını rahatlatıp cilt tonunu eşitliyor.

FOREO LUNA 3'teki yüz masajı çeşitleri
 • Göz çevresi masajı (Eyes on Prize) - 2 dk: Yenilenmiş bir görünüm için ince çizgilerin görünümünü, kaz ayaklarını ve şişkinliği azaltır.
 • Boyun masajı (Nothing but Neck) - 2 dk: Boyun bölgesinde sıkılaşma ve toparlanma sağlar.
 • Kontür masajı (Contour Crazy) - 4 dk: Yanak ve çene bölgesini sıkılaştırır, boyun bölgesindeki kasları rahatlatır.
 • Ağız ve çene masajı - (Magic Mouth) - 2 dk: Mimik çizgilerini azaltır.

FOREO LUNA 3​'ü neden çok sevdik?
 • Taşıması kolay, hafif. Üstelik ömürlük. Bir kere aldıktan sonra bir daha ekstra bir yatırıma ihtiyacı yok.
 • Bakteri birikmesine karşı dayanıklı üretilen ve son derece şık bir tasarımı olan LUNA 3'ün tek parça ve su geçirmez olması, ürünü her koşulda rahatça kullanmayı sağlıyor. Örneğin cilt bakım rutininizi duşta da tamamlayabiliyorsunuz. 
 • Cilt bakım ürünlerinin emilimini artırması yönünden nemlendirici ve serumlarımız ile ayrılmaz bir bütün haline geliyor. Uygulama sırasında ekstra hijyen sunuyor.
 • Siyah noktaları temizliyor. Sivilceye yatkın ciltlerin derinlemesine temizliğini sağlayarak sivilcelenmeyi azaltmaya yardımcı oluyor. 
 • Bunu gerçekten yaşadık. Şarjı, şart aletinin yerini unutacağınız kadar uzun süre dayanıyor. Çünkü 1 tam şarj 650 defa kullanım sağlıyor. 

LUNA 3'ü tanıyalım:
 • Hassas, normal ve karma ciltler için 3 farklı seçeneği var. 
Luna 3 çeşitleri
 • Ürün seyahat çantası, USB kablosunun yanı sıra sıkılaşmaya yardımcı masaj için örnek serum ile birlikte gönderiliyor. FOREO'nun kendi sitesinden bu serumu ayrıca da satın alabiliyorsunuz. 
Foreo Luna 3 ambalaj içeriği

Ürünlerini yakından incelemek isteyenler için şimdi FOREO ürünleri Sephora Zorlu Center, İstinye Park, Nişantaşı, Capacity, Demirören mağazalarında ve Sephora web sitesinde satışta. Sizin için linki bıraktık: LİNK


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER