21.08.2019

Göz altındaki morluk ve şişliklerden kurtulun!

Özellikle otuzlu yaşlardan itibaren göz çevresi özel bir bakım istiyor. Bunun için hem beslenmenize hem de cilt bakımınıza dikkat etmelisiniz.

İZLE: MORLUKLARDAN KURTULMA YÖNTEMLERİ👇 
Uzun saatler ekran başında kalmak, fazla mesailer biz kadınların yüzüne, en çok da gözlerine yansıyor. Yorgun gözleri canlandırmak, mor göz halkalarını kapatmak ve şişlikleri dindirmek ise kapatıcılara düşüyor. Ancak kapatıcılar kalıcı çözüm değil. Göz çevresi cildini dinlendirmek, ona iyi bakmak gerekiyor. Bu nedenle özellikle otuzlu yaşlardan itibaren göz çevresi &ouAml;zel bir bakım istiyor. Bunun için hem beslenmenize hem de cilt bakımınıza dikkat etmelisiniz.

Göz Altı Morluklarından Kurtulun

Tuza veda!
Göz çevrenizdeki siyah halkalardan kurtulmak için öncelikle tuzu azaltın! Fazla tuz tüketimi tüm vücutta ödeme neden olduğu gibi aynı zamanda göz halkalarına, gözde şişliğe de neden oluyor. Saf deniz tuzu veya Himalaya tuzu daha masum gibi görünse de tuz tüketiminizi mümkün olduğunca azaltın.

Alerjik sorunlarınızı çözün
Alerjik bir yapınız varsa, alerjenlerden uzak durun. Sulanmış, şiş gözlerin, büyümüş göz altı torbalarının müsebbibi alerjenler olabilir. Varsa, ilaçlarınızı aksatmayın.

Üst solunum yollarınızı rahatlatın
Neti pot adı verilen neti çaydanlığına özellikle yoga ile uğraşanlar aşinadır. Neti pot ile burun, geniz ve sinüslerinizi açarak üst solunum yollarınızı rahatlatın. Bu da göz altı torbalarını azaltan bir diğer yöntem. Uzak Doğu'da çok eskiden bu yana kullanılan bu yöntemi mutlaka deneyin.

Uyku pozisyonunuza dikkat edin
Doğru uyku pozisyonunu bulun. Yüzü koyun yatıyorsanız bu, göz altlarınızın daha fazla şişmesine neden olabilir. Sebebi çok açık: Yer çekimi! Göz altı torbalarınızı azaltmak istiyorsanız sırt üstü uyumaya çalışın.

Yatmadan önce makyajınızı çıkarın!
İyi bir cilt istiyorsanız ona iyi davranmalısınız. Bu da düzenli temizlikten ve bakımdan geçer. Bunun için cilt ve göz makyajınızı mutlaka temizleyin. 

Göz çevrenize uygun nemlendirici kullanın

Cildin susuz kalması, yaşa bağlı olarak kolajen üretimindeki azalma cildin de yaşlanmasına neden oluyor. Bu nedenle göz çevresinin düzenli olarak nemlendirilmesine imkan tanıyan göz çevresi bakım kremlerinden kullanmak gerekiyor. 

Bağımlılıklarınızdan kurtulun
Vücudun susuz kalmasına yol açan alkol, cildin de yaşlanmasını hızlandırıyor, daha çabuk kurumasına yol açıyor. Alkolü mümkün olduğunca azaltın. Eğer o akşam içtiyseniz, gece bol bol su içip, öyle yatın. Sigara da içindeki kimyasallar nedeniyle göz çevresindeki hassas bölgede zararlı etkiler yaratıyor. Bu nedenle mümkünse sigarayı bırakın.

Bol su için
Yaş aldığımız her geçen yıl vücudumuzdaki su oranı azalıyor. Bu nedenle su içmeyi ihmal etmeyin. Günde en az 2 litre su, cilt sağlığınız için çok önemli. Bu nedenle su içmeyi ihmal etmeyin. 

Güneşten korunun
Sadece vücudunuzu değil, göz çevrenizi de güneşten koruyun. Göz altı torbalarınızdan kurtulmak için cilt tipinize uygun UV korumalı güneş kremi ve gözlüğü kullanın.

Egzersiz yapın
Yaşlanma etkilerini azaltan, cildin daha genç ve diri kalmasını sağlayan egzersizler, yüzünüz ve göz çevrenizin de genç kalması demek. Düzenli egzersiz yapın.

Beslenmeye dikkat
Kolajen artırıcı gıdalara yönelin. Tavuk suyu, sarımsak, somon, ıspanak ve portakal kolajen artıran besinlerin başında geliyor. 

Vazgeçilmez göz masajı: Salatalık ve soğuk kompres!
Yüzde 96’sı sudan oluşan salatalık ve soğuk kompres özellikle gözlerinde şişme ve morluk olanların hiç vazgeçmemesi gereken rahatlatıcı yöntemlerden. Gözlerinizdeki şişkinliği almak için salatalıktan vazgeçmeyin. Kalan dilimleri de güne lezzetli bir başlangıç olarak değerlendirebilirsiniz.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER