pudra.com 04.06.2009

Güneş kremleri dosyası

Güneş kremleri altın çağını yaşıyor! Şimdi artık güneşten korunmak hem daha kolay hem de daha hesaplı…

Güneş kremleri hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Sadece yazın değil, kış boyunca da özellikle vücudumuzun açıkta kalan bölgelerine mutlaka yüksek koruma faktörlü bir krem sürmemiz gerekiyor.

Güneş kremleri dosyası

Korumasız havuç ve kakao yağlarının, bebek yağlarının hatta kolanın bilinçsiz bir şekilde vücuda sürüldüğü, ‘daha bronz’ ve ‘olabildiğine koyu’ bir renge kavuşma sevdasıyla tüm cilt sağlığı kurallarını ihlal ettiğimiz günler artık geride kaldı. Şimdi önlem alma, harekete geçme zamanı!

Piyasadaki güneş ürünlerine göz atmadan önce güneşten neden korunmamız gerektiğini hatırlayalım:
  • Güneşin UV ışınlarına fazla maruz kalındığında cilt kanseri riski ortaya çıkıyor.
  • Sık ve uzun süreli güneşlenme uzun vadede erken yaşlanmaya (kırışıklıklar ve yaşlılık lekeleri) yol açıyor.
  • UV ışınlarının ’Lupus’ deri hastalığına kötü gelebildiği söyleniyor.
  • Bilinçsiz güneşlenmede aşırı yanma ihtimali var. Güneşlenirken farkına varılmasada bir süre sonra cilt kıpkırmızı oluyor, acı veriyor ve sonrasında soyulmalar görülüyor. (Özellikle açık ve hassas tenli olanlar çok dikkat etmeli!)

Son günlerde kullanım kolaylığı sağlayan, koruma derecesi artırılmış, suya ve terlemeye karşı dayanıklı ve yapışıklık hissi yaratmayan güneş ürünleri gündemde… Sizler için birkaç tanesini mercek altına aldık!Sephora Güneş Kremleri
Adjustable SPF Sun Cream müthiş bir ürün. Özellikle ambalajına ve çift hazneli sistemine hayran kaldım. Kapağında bulunan mekanizma sayesinde koruma faktörü isteğe göre ayarlanabiliyor. Yaz boyunca farklı koruma faktörlü kremler alma derdine de son verilmiş oluyor böylece. Yağsız ve akıcı bir ürün. Sephora Fırçalı High Protection SPF 50 Güneş Kremi ucundaki fırçası sayesinde kolay uygulanıyor. İçeriğinde Calendula ekstresi, hindistan cevizi yağı ve E vitamini var. Hepsi de cildi UVA-UVB ışınlarından koruyan, kolay emilen yapılarıyla da cildi besleyen ve nemlendiren özel maddeler. Çantanıza atıp gün içinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Multi-positions Sunscreen Mist hem yüz hem de vücut için tasarlanmış bir sprey. Ters tutularak da kullanılabilmesi çok önemli bir özellik. Bacak arkaları gibi vücudun alt bölgelerine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Koruması da yüksek, 50+! Ürünün içeriğindeki mango yağı gibi bitki özleri cildin tahriş olmasını engelliyor. Sephora Mağazaları’ndan satın alabilirsiniz.


-Adjustable SPF Sun Cream 100 ml. 44,95 TL
-Sephora Fırçalı High Protection SPF 50 40 Güneş Kremi 40 ml. 33,90 TL
-Multi-positions Sunscreen Mist 150 ml.Eczacıbaşı Daylong Güneş Serisi
Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’nın İsviçre’den ithal ettiği Daylong Koruyucu Güneş Serisi 16, 25 ve 50 faktörlü üç farklı çeşidi ve yeni nesil filtreleri ile güven veren, yüksek koruma sağlıyor. En önemli özelliği suya, terlemeye ve kurulanmaya dayanıklı olması. Bu yüzden özellikle güneş altında sporla ilgilenen veya sürekli havuza, denize girenler için ideal bir ürün gamı. Çünkü güneşte kaldığınız sürece tek kullanımla koruma sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca kremlerin yağsız olması hem cildin aşırı terlemesinin önüne geçiyor hem de yapışkan bir dokusu olmadığı için özellikle sahili kumlu olan bir yere gittiğinizde rahat ediyorsunuz! Daylong Actinica ürünü Charite Berlin Hastanesi’nde yapılan çalışmalarla geliştirilmiş ve cilt kanseri riskini azalttığı kanıtlanmış. Daylong Kids ise çocuklar için özel bir ürün… Bir de güneş sonrası bakım amaçlı kullanabileceğiniz Daylong Apres güneş sonrası losyonu var. İçindeki gliserin, Dekspantenol ve E vitamini sayesinde güneş sonrası hassaslaşan ciltlere bakım sağlıyor. Ürünler sadece eczanelerde satılıyor.
-Daylong 16 Lotion 100 ml. 31 TL
-Daylong Ultra 25 Lotion 100 ml. 52 TL
-Daylong Extreme 50 100 ml. 75 TL
-Daylong Kids 100 ml. 60 TL
-Daylong Actinica 100 ml. 75 TL
-Daylong Apres Lotion 200 ml. 30 TL
-Aile paketi: 130 TL (Daylong 25 – 200 ml. + Daylong Kids - 100 ML + Daylong Apres 200 ml. + Daylong Apres Hediye)Avon Bronze Güneş Ürünleri
Avon’un ürünlerini çok seviyorum. Hele kataloğunu elime alıp kampanyalarına göz atmak, yenilikleri incelemek hoşuma gidiyor. Son dönemde güneş ürünlerini takibe aldım. Daha önce yaşlanma karşıtı güneş ürünlerinden kullanma fırsatım oldu. Hassas Ciltler İçin Mineral İçeren Güneş Koruma Losyonu, mineral bazlı koruyucu güneş kremi ile formüle edilmiş. Hassas ciltler için özel, cildi rahatsız etmiyor. Avon Bronze Nemlendirici Güneş Koruyucu Sprey Yağ SPF6 ise hafif formülü ile kolay ve hızlı uygulanıyor. Güneşlenme boyunca da cildi nemlendiriyor. Cildinizin soyulmasını önlemek istiyorsanız böyle bir ürüne ihtiyacınız olacak. Artı bir özelliği de ciltteki bronzluğu artırmaya yardımcı olması!
-Hassas Ciltler İçin Mineral İçeren Güneş Koruma Losyonu, 100 ml. 26 TL.
-Avon Bronze Nemlendirici Güneş Koruyucu Sprey Yağ SPF6 , 150ml. 24 TL.
Avon ürünleriyle ilgili bir satış temsilcisiyle görüşmek için tıklayın.Nivea Sun Güneş Ürünleri
Güneş koruması söz konusu olduğunda Nivea’dan da mutlaka bahsetmek gerekir. Özellikle de Nivea Sun hızlı emilen güneş sütleri bu alanda önemli bir yenilik. Sütler kolay sürülüyor, kolay dağılıyor, ciltte kalıntı bırakmıyor… İnsanın en üşendiği ritüeldir çünkü sahile inince ilk iş olarak vücudunuza baştan aşağı krem sürmek. Ya da şehir hayatında sokağa adım atmadan kollarınıza sürdüğünüzde, giyinmeden cilt kremi emsin diye beklemek zor gelir insana. Bu seriyle bekleme derdiniz son buluyor. Koruma açısından bakacak olursak ürünlerde cildi güneş yanıklarına ve erken cilt yaşlanmasına karşı korumak için gelişmiş UVB ve UVA filtre sistemi bulunuyor. 10, 20,30 ve 50 koruma faktörü seçeneklerinden biri mutlaka size göre olacaktır. Nemlendirici Güneş Sütleri serisinde koruma faktörü yelpazesi daha da geniş. Bir de Koruyucu Güneş Spreyleri var. Sprey sistemi sayesinde kolay uygulama sağlıyor. Ayrıca cildin üzerinde yağlı bir tabaka bırakmıyor. Eczanelerde, güzellik ve bakım ürünleri mağazalarında bulabilirsiniz.
-Nivea Sun Hızlı Emilen Güneş Sütleri 41 TL.
-Nivea Sun Nemlendirici Güneş Sütleri 24 TL.
-Nivea Sun Koruyucu Güneş Spreyleri 26 TL.İki öneri:
Güneş ürünlerini uygulama konusunda biraz tembelseniz size iki önerimiz var. En azından yüzünüzü gün boyunca koruma altında tutmak için güneşe karşı koruma faktörü içeren yüz nemlendiricilerini tercih edebilirsiniz.
-Clinique Superdefense SPF 25 Age Defense Moisturizer (Üçlü etkili nemlendirici SPF 25 koruyucu), fondöten altına veya tek başına rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. En önemli özelliği farklı cilt tiplerine uygun üç çeşidinin bulunması. Bu krem günlük rutinimin bir parçası haline geldi artık…
50 ml. 94 TL.
-Oil of Olay Age Defying Gündüz Kremi de hem yaşlanma belirtileriyle savaşan bir gündüz kremi, hem de 15 SPF’li koruma içeriyor.
50 ml. 34,90 TL.

Artık güneşten korunmamak için hiçbir mazeretiniz yok!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER