@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 29.06.2012

Güzel bronzlaşmak için nelere dikkat etmeli?

Bronzlaşma, sağlıklı bir alışkanlık değil ancak vazgeçemediğimiz bir alışkanlık... Madem vazgeçemiyoruz, en güzel şekilde bronzlaşalım o halde. Pudra.com'dan bronzlaşmanın püf noktaları!

İyi bir bronzluk, genel görünümümüzü daha ince ve sağlıklı gösterir. Aynaya baktığımızda kendimizi tazelenmiş ve canlı hissederiz. Belki de bu sebeplerden dolayı bronzlaşmaktan vazgeçemiyoruz! Zararlı olan birçok şey gibi, güneşlenmek de çok cazip geliyor.

Güzel bronzlaşmak için nelere dikkat etmeli?

Dedik ya vazgeçemiyoruz diye, madem durum bu, o halde en güzel şekilde bronzlaşalım. Denenmiş ve doğru, geleneksel bronzlaşma yöntemlerini okumaya hazır mısınız?

1) Orta sert yumuşaklıkta bir banyo lifi ile tüm vücudunuzu ovun, ölü derileriniz gitsin. Vücudunuz arınıp, yumuşacık ve tertemiz bir cilt ortaya çıksın. Bu işlem için kese de kullanabilirsiniz. Yüzünüz için de meyve özlü bir peeling kremi ile aynı işlemi yapın. Elbette yüzünüz daha hassas olduğundan, cildi tahriş etmemek için nazik davranın.

Güzel bir bronzluğun ilk şartı, peeling'tir. Kirden, ölü deriden kurtulan cilt, güneş ışınlarını daha iyi emer ve eşit bir bronzluk ortaya çıkar.

2) SPF'si 8 veya 10 olan bir güneş yağı sürün. Güneş yağınızın içinde Macadamia fıstığı yağı ve/veya Aloe Vera mutlaka olsun. Aloe, yanıkları önler ve cildi nemli tutar. Aynı şekilde Macadamia fıstığı yağı da çok güçlü bir nemlendiricidir.

3) Deniz ve kum, güneş ışınlarını çok iyi yansıtır. Bu yüzden plajda veya havuz kenarında, hızlı bir bronzluğa sahip olmak için suya yakın yerde güneşlenin. Böylece güneşlenmek için daha az vakit harcarsınız ve güneş altında daha kısa kalmış olursunuz.

4) Vücudunuzun tamamını eşil şekilde yakmak için, sabit yatmayın. İlk seferinde 15-20 dakika aynı pozisyonda kalın ve şeklinizi değiştirin, güneş yağınızı tekrar uygulayın. Her pozisyona en fazla 15 veya 20 dakika ayırın. Bronzlaşsanız bile, 30 dakikadan fazla aynı şekilde hiçbir zaman kalmayın.

5) Nemlendirici bir vücut şampuanı ile vücudunuzu yıkayın. Klasik banyo sabunları cildinizi kurutup, rengini soldurabilir.

6) Aloe vera içeren nemlendirici kremler ile güneş sonrası vücudunuzu mutlaka nemlendirin. "Body butter" adındaki daha yoğun nemlendirici içeriğe sahip ürünleri de tercih edebilirsiniz. Hatta bunlar daha iyidir. The Body Shop'ta çok çeşidi var.

Nemlendiriciler, bronzluğun daha uzun süre korunmasını sağlar. Güneşlenip duş aldıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin o yüzden...

7) İstediğiniz bronzluğa ulaşıncaya dek bu ritüeli tekrarlayın.

Ah biz kadınlar! Tatilde bile bir sürü teferruatla uğraşıyoruz... Şöyle sere serpe, kontrolsüz davranamıyoruz hayatımızın hiçbir alanında.

Her şey daha güzel olmak adına!


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER