@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 23.05.2014

Güzel ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz!

El ve ayak bakımı güzelliğin tamamlayıcısıdır. Bir kadının elleri ne kadar güzel olursa olsun, tırnaklarının şekilsiz ve kırık olması, bu güzelliği gölgeler. Bu nedenle el bakımı demek, tırnak bakımı demektir.

Kurumuş ve sertleşmiş tırnak etleri, düzensiz boydaki tırnaklar, uzamış tırnak dibi derileri… Kısaca, elleriniz ve tırnaklarınız “imdat” diye bağırıyor! Bakıma ihtiyacı olan ellerinize biraz zaman ayırmanın vakti çoktan gelmiş.

Güzel ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz!

Tırnak dibi derilerine özel bakım formülü
Tırnak dibi derileriniz gerçekten çok kötü durumdaysa, bütün gece kullanabileceğiniz etkin bir karışım hazırlayabilirsiniz. Yatmadan az önce, bir tatlı kaşığı balla bir tatlı kaşığı ayçiçeği, buğday tohumu ya da zeytinyağını karıştırın. Parmaklarınızı bu karışıma batırarak, tırnak diplerinize masaj uygulayın. Elinize pamuklu kumaştan yapılma bir eldiven ya da bir çift pamuklu yumuşak çorap geçirin ve bütün gece çıkarmayın.

Eller ve tırnaklar için limon ve portakal yağı da çok etkilidir. Limon ve portakal yağını karıştırın ve ellerinize sürün. Bu karışım tırnakları güçlendirir. Özellikle kolay kırılan tırnaklar için…

Bazı tırnaklar neden sık kırılır?
A ve E vitamini eksikliği tırnak kırılmalarının birinci sebebidir. Devamlı oje sürmek, tırnakların hava almasını engellediğinden tırnağın güçsüzleşip kırılmasına sebep olur.

Tırnak bakımı için temel kurallar
- Limon tırnakların rengine de iyi gelir. Sararmış tırnaklardan şikayetçi iseniz, bir adet limonu çok az suyla karıştırıp, tırnaklarınızı birkaç dakika bu limonlu suda bekletin. Bunu sık sık yapabilirsiniz.
- Koyu renkli ojeleri sık sık sürmeyin. Koyu renkli ojeler, bir süre sonra tırnakları sarartır. Bu durumda oje sürmeye ara vererek tırnakları dinlendirmek gerekir.


- Manikür-pedikür yaptırmayı ve derilerinizi kestirmeyi tercih ediyorsanız, kendinize mutlaka bir manikür takımı alıp sadece onu kullanmalısınız.
- İş yaparken eldiven kullanmak çok yararlıdır. Eldiven, tırnakların kurumasını ve kırılmasını, ayrıca birçok tırnak hastalığını önler.
- Tırnak etrafındaki derilerin çirkin görünmemesi için, parmaklar ıslakken bu etleri geriye doğru itmek gerekir. Bir başka alternatif de, tırnak kenarlarındaki derileri eriten ürünler kullanmaktır.
- Tırnaklarınız soyuluyorsa, limon ve gliserinle bir karışım hazırlayın ve geceleri parmak uçlarınıza ovalayarak sürün. Çok faydasını göreceksiniz.
- Sert olmayan bir ponza taşı elleriniz için de yararlıdır. Sert derileri alır, lekeleri çıkarır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER