@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 03.02.2010

Hava şartları güzelliğinizi etkilemesin

Cilt, eller dudaklar.... Kısacası tüm vücudumuz kış şartlarından olumsuz etkilenebiliyor.

Dudaklarım çok kuruyor

Hava şartları güzelliğinizi etkilemesin
Her şeyden önce dudaklarınızı yalamaktan vazgeçin. Böyle bir huyunuz varsa ne kadar tedbir alsanız da dudaklarınızın kuruması kaçınılmaz olacaktır. Ara sıra dudak koruyucu sürmenin yeterli olmadığını unutmayın. Bunu düzenli bir şekilde kullanın.

Püf noktası: Dudaklarınıza gece yatmadan Bepanthen krem sürün, sabah kalktığınızda pürüzlerin yok olduğunu göreceksiniz! Üstelik dudaklarınız yumuşacık ve parıl parıl olacak.


Nemlendirici işe yarar mı?
Cildiniz çok kuru ise nemlendirici losyon yerine krem kullanmanızda yarar var. Kremlerin içinde bulunan zengin yağ bileşimlerinin kuru olmayan ciltlere ağır geldiği biliniyor. Ancak, özellikle kış mevsiminde kuru olan ciltleri rahatlatıyor.

Püf noktası: Cildinizin nemini bütün gün korumak için fondöten gibi görünen renkli nemlendiricilerden kullanın. Böylece yüzünüz hem bakımlı görünür, hem de kurumaz.


Dirsekler neden kirli gibi görünüyor?
Cildin bu bölgelerinin deri yapısı oldukça kalın. Ölü deri hücreleri bu bölgelerde grimsi bir tabaka oluşturuyor. Banyo sırasında bir bezle veya kese ile o bölgeleri ovuşturarak temizleyin. Böylece ölü hücrelerden cildinizi arındırın.

Püf noktası:Yüzünüz için kullandığınız peeling ürünlerini 2 günde bir dirsekleriniz için de kullanın. Gece yatmadan onları hafifçe peeling ile ovun, temizleyin ve ardından nemlendirici sürün. Bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız.


Ellerim çatlıyor
Özellikle kuru bir cilde sahipseniz el kremini düzenli bir şekilde hergün kullanın. Sabahları evden çıkmadan önce ve akşam eve geldikten sonra günde iki kere ellerinizi kremleyin.

Püf noktası: Günlük el kreminiz ile aktardan bulabileceğiniz kayısı yağını ya da badem yağını karıştırın. Akşamları ellerinize bu karısımdan sürüp yatın. Elleriniz kışın artık çatlamayacak.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER