@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 11.12.2009

Kırışıklık önleyici cilt bakımı...

Cildimize uygulayacağımız anti aging bakım ürünlerinden, yaşlanmayı önlemek için beslenmeye kadar her şey burada!

30’lu yaşların sonlarına doğru cildimizde kendini göstermeye başlayan kırışıklıklar, hepimizin korkulu rüyasıdır. Kırışıklıkları önlemek, sarkmayı engelleyip sıkılık sağlamak, kuruluğu gidermek için bol nemlendirme yapmak gerekir. Aynı zamanda sağlıklı beslenme ve düzenli bir yaşam tarzıyla cilt bakımını desteklemeliyiz.

Kırışıklık önleyici cilt bakımı...

Yaşlılık karşıtı doğal ‘anti aging’ formülleri, cildi sağlıklı tutan doğru beslenme yöntemleri ve yüz egzersizleriyle zamanın etkilerini yavaşlatabilir, bize yakışan şekilde ve her yaşı en güzel biçimde temsil ederek yaşlanabiliriz.

30'lu ve 40'lı yaşlarda cildin yaşlanmasını önlemek, kışıklıklarla mücadele etmek için yapmamız gerekenler pudra.com'da...

Yüz sporu: Yüz yogası
Genç kalmak, diri ve kırışıksız bir cilde sahip olmak istiyorsanız hemen yüz yogasıyla tanışın! Bu doğal metot sayesinde cildiniz daha canlı ve sıkı kalacaktır. Yüz yogasıyla yüzünüzde elastikiyetini kaybetmiş olan kaslar çalıştırılarak sıkılaştırılır. Yüzün ovalinde, çenede ve yanaklarda kaybedilen şekil ve sarkık bölgeler böylelikle toparlanır ve geri kazandırılır. Üşenmeyin ve egzersizleri her gün yaparak zamanla oluşacak olumlu sonuçları bekleyin…

Öncelikle düzenli yaşam tarzının öneminden bahsedelim…
Düzenli yaşam dediğimiz aslında sağlıklı beslenme, spor, uyku düzeni ve stresle baş etmeyi içeriyor. Güzel bir cilt için en önemli etken, sağlıklı yaşamdır. Uyku, güneşten korunma ve her şeyden önce mutlu olmayı öğrenme cildimizin güzelliğinin birinci kuralıdır. Ruhsal durumumuz cildimizdeki kan dolaşımı, endorfin salınımı ve erken yaşlanma ile oldukça yakından ilgilidir. İç organlarımızın sağlığını korumadan, kolesterol dengemize dikkat etmeden, kansızlığımızı tedavi ettirmeden ve ruhsal sıkıntılarımızı düzeltmeden güzel bir cilde sahip olamayacağımızı unutmayalım!

Cildimizin için sağlıklı beslenme çok önemli
Nasıl bir beslenme programı gerekli derseniz, Amerikan Hastanesi’nden Dr. Buket Pençe’nin tavsiyelerini sizlerle paylaşabiliriz. Dr. Pençe, yumurta, peynir, süt, balık ve tahıllar dışında, ceviz, fındık, kara üzüm, kayısı ve renkli meyvelerin (antioksidan açısından zengin), sağlıklı cilt için gereken besinler olduğunu belirtiyor. Son yapılan çalışmalarda C vitamini ve yeşil çayın da üzerinde duruluyormuş...

İyi alışkanlıklar edinin
Aklınıza geldikça yüzünüze masaj yapın. Masaj ciltteki kan dolaşımını harekete geçirerek lenf bezlerini boşaltır. Lenf bezleri dolu olduğunda yüz şişik ve su toplamış gibi görünür. Masaj yaparken mutlaka içe doğru dairesel hareketler uygulayın.

Vücudunuzun ve cildinizin gençliğini korumak için fiziksel aktiviteleri ihmal etmeyin. Maraton koşusuna katılmanıza gerek yok, her gün yapacağınız hafif koşular veya yürüyüşler, spor salonunda sadık kalabileceğiniz bir egzersiz programı veya haftada iki veya üç seans su jimnastiği size çok iyi gelecektir.

Son olarak aslında en önemli tavsiyemiz : Sigara, alkol tüketimine ve güneşe dikkat edin…

Cildimiz için anti aging (yaşlanma karşıtı) bakım kremleri…
Farklı içeriklere ve iddialara sahip, farklı bütçeler uygun ürünler mevcut. Bu kremlerden kullanarak kırışıkları geciktirmek mümkün.

Yaşlanma karşıtı cilt bakım kremleri...

Nuxe Creme Nirvanesque (69 TL)
Yüzde 63 oranında doğal içerikten oluşan bir formüle sahip. Böylece cilt tarafından yoğun bir şekilde emilerek, kırışıklıklarla savaşıyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor.

L'Oreal Revitalift (39,99 TL)
Sırf kırışıklara değil, ciltteki genel sarkmaya karşı mücadele ediyor.

Estee Lauder Perfectionist Wrinkle Lifting Serum Corrector For Lines / Wrinkles / Age Spot (160 TL)
İçeriğinde bulunan peptitlerle iki saatte daha fazla kolajen üretimi sağlıyor ve yaşlılık çizgilerini azaltıyor.

Orlane Extreme Line-Reducing Re-Plumping Cream (353 TL)

Çizgilerle kaynağında savaşıyor; elastikiyet kaybına ve derin çizgilere karşı etkili bir bakım sunuyor…

Olay Regenerist (serum: 52,90 TL)
Cildi hücre hücre yenileyerek yaşlanmayı geciktirme özelliğiyle Olay'in bu serisinde gündüz kreminden gece bakımına, serumdan göz kremine kadar birçok ürün yer alıyor.

Givenchy Radically No Surgetics (240 TL)

Bu ürünse içeriğinde bulunan Afrika kayın ağacı özü ile derin bir canlandırma sağlıyor; kırışıklık ve sarkmaya karşı bakım sağlıyor.

Cilt bakımı nasıl yapılır?
Kremler işe yarıyor mu? Göz çevresine ayrı krem kullanmak gerekir mi? Cildimiz için gerekli vitaminler nelerdir? Prof. Dr. Gönül Ergenekon’un cilt bakımı önerilerini okumak için tıklayın...


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER