@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 29.11.2009

Kırışıklıkları geciktiren 5 formül

Bıçak altına yatmadan, pahalı kremler kullanmadan da genç kalmak mümkün! Yaşlanmayı geciktiren 5 doğal formülle hemen tanışın…

Zamanı durdurmak ne kadar mümkün? Elbet hepimiz öyle veya böyle yer çekimine yenik düşeceğiz... Yılların birikimi; üzüntüsü ve sevinciyle yüzümüzde, bedenimizde oluşan ‘çentik’ misali kırışıklıklara ve sarkamalara boyun eğeceğiz. Ancak bu mücadeleyi elden bırakıp teslim olacağız anlamına da gelmiyor.

Kırışıklıkları geciktiren 5 formül

Yaşlılık karşıtı doğal ‘anti aging’ formülleri, cildi sağlıklı tutan doğru beslenme yöntemleri ve yüz egzersizleriyle zamanın etkilerini yavaşlatabilir, bize yakışan şekilde ve her yaşı en güzel biçimde temsil ederek yaşlanabiliriz.

Yüz sporu: Yüz yogası
Genç kalmak, diri ve kırışıksız bir cilde sahip olmak istiyorsanız hemen yüz yogasıyla tanışın! Bu doğal metot sayesinde cildiniz daha canlı ve sıkı kalacaktır. Yüz yogasıyla yüzünüzde elastikiyetini kaybetmiş olan kaslar çalıştırılarak sıkılaştırılır. Yüzün ovalinde, çenede ve yanaklarda kaybedilen şekil ve sarkık bölgeler böylelikle toparlanır ve geri kazandırılır. Üşenmeyin ve egzersizleri her gün yaparak zamanla oluşacak olumlu sonuçları bekleyin…
Yoga eğitmeni Lourdes Çabuk’un bu konuda çok etkili videolarını Uzmantv’de bulabilirsiniz. Biz sizin için Yanakların ve gıdının sarkması konulu videoyu seçtik.

   


Kırışıklık karşıtı diyet
Beslenme, anti-age mücadelenizde elinizdeki en büyük silah olacak. Daha doğrusu düzenli beslenme diyelim. Size kırışıklık karşıtı etkili bir besin kokteyli öneriyoruz : Bol meyve ve antioksidan zengini besinler tüketmek ve E vitamini açısından zengin yağlardan faydalanmak… Kırışıklık karşıtı diyetin şifresi bu !

Kırışıklık karşıtı krem… Ekspres formül
Kendinizi yıpratmadan, lüks kremlerin çekiciliğine kapılmadan yaşlanmayla savaşın, bakımlı ve güzel görünün. Küçük bir mucize gerçekleştirmek için sadece 5 dakikaya ihtiyacınız olacak!

Tek kullanım için gerekli malzemeler: 1 doz sade nemlendirici krem, aktarlardan satın alabileceğiniz birkaç damla esansyel yağ (yabaneşeği, misket üzümü, buğday tohumu yağı) ve bir yudum sakinleştirici, antiviral etkili çam yağı ‘ciste ladanifère’.

Hazırlanışı: Malzemelerin tümünü avcunuzun içinde karıştırın ve yüzünüze, boyun ve dekolte bölgesine sürün. Bu bakım kremini sabah akşam kullanabilirsiniz. Çam yağı kırışıklıklarla savaşmada çok etkili bir içeriktir. Bulamadığınız taktirde gül ağacı yağı veya ıtır çiçeği yağı da kullanabilirsiniz.

Yaşlılık lekeleriyle savaşın
Kahverengi yaşlılık lekelerine karşı etkili bir karışım öneriyoruz. Bu lekeler, yaşlanmanın belirtisi olarak ciltteki melanin üretiminin artışa geçmesiyle oluşur. Formülde üç aktif içerik bulunuyor: Petitgrain yağı (antioksidan etkili ve koyu renk lekeler için birebir), Zambak yağı (cilt rengini dengelemek için) ve Buğday tohumu yağı (E vitamini zengini ve antioksidan özellikli).

Bir küçük şişe için: 1 kahve kaşığı zambak yağı, 1 kahve kaşığı buğday tohumu yağı, ve 10 damla petitgrain yağı.

Hazırlanışı: Küçük bir şişede tüm yağları karıştırın ve çalkalayın. Sorunlu bölgeye sabah / akşam birkaç damlayı masaj yaparak uygulayın. Tedaviyi lekeler iyice silikleşene kadar devam ettirin.

İyi alışkanlıklar edinin
Aklınıza geldikça yüzünüze masaj yapın. Masaj ciltteki kan dolaşımını harekete geçirerek lenf bezlerini boşaltır. Lenf bezleri dolu olduğunda yüz şişik ve su toplamış gibi görünür. Masaj yaparken mutlaka içe doğru dairesel hareketler uygulayın.
Vücudunuzun ve cildinizin gençliğini korumak için fiziksel aktiviteleri ihmal etmeyin. Maraton koşusuna katılmanıza gerek yok, her gün yapacağınız hafif koşular veya yürüyüşler, spor salonunda sadık kalabileceğiniz bir egzersiz programı veya haftada iki veya üç seans su jimnastiği size çok iyi gelecektir.
Son olarak aslında en önemli tavsiyemiz : Sigara, alkol tüketimine ve güneşe dikkat edin…

Bitkisel formüller, Marie de Foucault ve Anne Guesquiere’in 'Ma Beauté' Bio adlı kitabından alınmıştır. Yazıda Femme Actuelle'den faydalanılmıştır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER