evrim uckunkaya
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.

Nem aşısı ile cildinize kaybettiği doğal ışığı verin

Cildimize su desteği sağlayan saf hyalüronik asit içerikli nem aşıları cildin nemini ve esnekliğini geri kazandırıyor, ciltte pürüzsüz bir etki yaratıyor.

İZLE: KURU CİLDE NASIL ÜRÜN KULLANMALI?👇 
Mevsim değişikliklerinde en sık duyduğumuz şikayetlerden biri de cilt kuruluğudur. Cildimiz bu değişen hava koşullarına ayak uydururken yıpranabilir. Nem kaybı, cildin esnekliğini kaybetmesi, yüz çevresinde matlık, ince kırışıklar kendini gösterebilir. Cildimize kaybettiği dokuyu yeniden kazandırmak ve doğal ışıltısını yenilemek için nem aşısı uygulamasını tercih edebilir, yüzünüzdeki ince kırışıklıkların ve kuruluğun önüne geçebilirsiniz. Bu ayki yazımda nem aşısının size sunduğu faydaları anlatacağım.

Nem aşısı ile cildinize kaybettiği doğal ışığı verin
 
Yaz aylarında deniz, kum, güneş üçlüsü ile yaz aylarının tadını çıkarmış olsak da bunun cildimize istemediğimiz etkileri de oldu. Güneşten gelen ışınlar cildimizi kurttu, matlaştırdı ve hatta cilt lekelerine neden oldu. Deniz suyunun içerisinde bulunan tuz ve havuz sularındaki klor cildimizi kuruttu ve kırışık bir cilde zemin hazırladı.
 
Öncelikle bilmeliyiz ki, cildimiz ister yağlı ister kuru bir dokuya sahip olsun nemlendirme ihtiyacı hisseder. Cildin kendi dokusunu korumak adına oluşturduğu bu nemli katmana uyguladığımız yardımcı maddeler, cildimizin su ihtiyacını karşılar. Cilt, yapısı bakımından sürekli nemlendirmeye açık olsa da çeşitli mevsim geçişleri ve çevresel faktörler bu süreci daha da elzem hale getirir. Unutmayalım ki cildin su ihtiyacı, vücudumuzun diğer parçalarının suya olan ihtiyacı ile eş değerdir. Ancak yüz, boyun, dekolte ve el sırtları gibi dış etkenlere en çok maruz kalan bölgelerde kuruluk ve suya olan ihtiyaç daha fazla görülür.
 
Cildinize hyalüronik asit mucizesi

Yetersiz su tüketimi, güneş, yanlış beslenme ve bozulan uyku düzeni cildimizde kuruluğa, kırışıklıklara ve ışıltısını kaybetmemize neden oluyor. İşte bu süreçte cildimize su desteği sağlayacak saf hyalüronik asit içerikli nem aşıları, hızlı ve mükemmel bir çözüm sunuyor. Nem aşısı, hem cildin ihtiyacı olan nemi ve esnekliğini geri kazanıyor hem de ışıl ışıl pürüzsüz bir efekte sahip olunmasını yardımcı oluyor.
 
Aşırı su kaybı yaşayan ciltlerde nem aşısı uygulaması ile cildin kaybettiği canlılık geri kazanılıyor ve cilt dokusunun doğal nemlendirme işlevi, yeniden harekete geçiriyor. Bu uygulama cildi yumuşatarak kaşıntı ve gerginlik hissini azaltıyor ve cildi sahip olduğu doğal rengine kavuşturuyor.  Cildin kaybetmiş olduğu nemin yenilenmesinde etkili olan nem aşısı, içerisindeki suyu tutucu özelliği ile hyaluronik asit ve yağ asitleri içeren özel formülü ile cildi yumuşatıyor, gerginliği azaltıyor ve cilde ipeksi bir dokunuş katıyor.
 
Kolay uygulama ile sağlıklı ciltlere ulaşmak mümkün

Estetik uygulamalarda hastalarımda deneyimlediğim ilk endişeler; iz kalması ve uygulama sonrası uzun süren bakım dönemi oluyor. Ancak gelişen estetik uygulamaları bu endişeleri ortadan kaldırıyor. Nem aşısının kolay uygulanabilirliği ve uzun süren etkisi ile kişiler hem rutin hayatlarına aynen devam ediyor hem de yenilenmiş bir cilt ile aynaya mutlu bakıyor.

İşlem ne kadar sürüyor?

Ameliyatsız bir estetik uygulaması olan nem aşısı ile sadece 20 dakika süren bu yöntemle cilt kaybetmiş olduğu canlılığı tekrar kazanabiliyor.

Nem aşısı sonrası sonuç ne zaman alınır?

Uygulamanın sonuçları tek seansta hızlıca alınabiliyor ve ciltteki değişim, uygulama yapıldıktan 1 ay sonrasına kadar devam ediyor. Nem aşısının kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik gösteriyor ve ciltte yarattığı etki ortalama bir yıl boyunca, yeni işlem uygulanmasına gerek kalmadan devam ediyor.
 
Nem aşısının cilde faydaları

Nem aşısı, hylaüronik asit ve trigliseritler içeren özel içeriği ile cildin nem ortalamasını düzenliyor ve bozulan bariyer sistemini onarıyor, cilde ipeksi yumuşaklığını geri kazandırıyor.

Cildimize hak ettiği değer vererek aynaya baktığımızda mutu hissetmek hepimizin ihtiyacı olan şeydir. Bu nedenle, kendinizi iyi hissedeceğiniz her uygulama sizi hem mental hem de fiziki olarak rahatlatacaktır. Doğru uzman seçimi ve doğru uygulama ile bu hissi herkesin yaşaması gerektiğini düşünüyorum.

Nem aşısı nasıl yapılır? 

İşlemin gerçekleştirileceği bölgeye uyguladığımız lokal anestezi sonrasında cilt dokusuna ince iğneler yardımıyla küçük aralıklar ile hylaüronik asit enjekte ediliyoruz. Uygulama sonrasında minik ve hafif kızarıklıklar oluşabiliyor ancak bu durum kısa süre sonra kendiliğinden düzeliyor ve geriye ışıl ışıl pürüzsüz bir cilt kalıyor.
 
Belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları, her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle bahsettiğimiz uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneriyoruz.


 
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER