› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 18.05.2012

3 doktordan selülitle mücadele yöntemleri

Kadınların kabusu selülitle savaşmanın birçok yöntemi bulunuyor. Ama hangisini seçmeli, ne yapmalı, ne etmeli? İşte, 3 doktordan Pudra.com'a özel vücut tipinize göre öneriler...

Dermatolog Dr. Ömür Tekeli

3 doktordan selülitle mücadele yöntemleri
Zayıf ama selüliti olanlar egzersiz yapamıyorsa elektrodlarla adeleleri çalıştıran yöntemleri tercih etmeliler
Zayıf ama selülitleri ortaya çıkmış olanlar için adale baş ve sonlarına bağlanarak kasların hareket ettirmesi yöntemleri selülitler üzerinde etkilidir. Bu sayede karın ve bacak kasları sıkılaşır, bu bölgelerdeki yağ dokusu azalır, incelme sağlanır ve selülit görünümünü giderilir. Metabolizmanın hızlanması sonucu elektrodların adeleleri çalıştırması yöntemiyle bölgesel incelme de sağlanır. Bu uygulama sırasında cihazın verdiği kızılötesi ışınlar sayesinde metabolizma hızlandırılır, karın, kalça ve bacaklardaki lokalize yağlar azaltılarak kaslar sıkılaştırılır. Elektrodlarla adele çalıştıran bu yöntem (Slim-Up); Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) ve CE onaylı bir teknolojidir.

Normal ya da biraz kilo fazlanız varsa: Lenfatik dolaşımı artırıp selülitleri ve bölgesel yağları gideren LPG ve son sistem refleksolojif yöntemler aynı zamanda incelmenizi de sağlar.
Deri altındaki düzensizlikleri, selülit denen portakal kabuğu görüntüsünü önemli derecede azaltan ve derinin daha iyi kanlanmasına yardımcı olan LPG ve benzer bir esasla ancak daha kısa seanslarla çalışan reflekselojif yöntemler selülitlerin giderilmesinde etkilidir.
Bilimsel çalışmalarda son sistemlerle
•Lipolizin (yağ yakımının) %70,
•Mikro kan dolaşımının %400,
•Lenfatik dolaşımın %300 arttığı kanıtlanmıştır.
Bu etkiler sonucu uygulandığı bölgedeki lokal yağlanmalar azalır, Gevşemiş dokular sıkılaşır, selülitli görünüm azalır, vücut yeniden şekillenir, toksinlerin vücuttan atılımı hızlanır ve cilt elastikiyeti artar.
M-onep.com

Dr. Nihat Güven
Geleneksel tıpla modern bilimleri buluşturan mezoterapi kişiye özel tedavi kürleriyle hızlı bir tedavi sağlar
Mezoterapi, Dr. Pistor tarafından ortaya konduğundan beri önemini korumakta, dünyada birçok kadının en önemli selülit giderici yöntemi olmaya devam etmektedir. Mezoterapide hazır karışımlar mevcut olmakla beraber kişiye özgü formülasyon oluşturabilme serbestliği tedavinin etkisini güçlendirmektedir. Mezoterapinin diğer bütün yöntemlerle kombine edilebilmesi ve etkinin uygulanan kişide çok erken dönemde ortaya çıkması en önde gelen avantajlarındandır.
Mezoterapi ilaçlardan oluşan bir kokteyldir ve bu kokteyl istenen kombinasyonda yapılabilir. Örneğin verilen ilaçlarla yağ hücresinin hacmini küçültücü sinyaller gönderilebilir, kan ve lenf dolaşımını tetikleyen, bağ hücrelerini iyileştirecek tamir hücreleri uyarılarak kolajen yapımı provake edilebilir.
Etki ilk uygulama anından itibaren başlar. 1. derece selülitler 1 ay içinde, 2. dereceler 6-7 hafta sürer, 3-4. seviyeler ise 3 ay civarında uygulama gerektirir. Mezoterapinin Monopolar Radyofrekans, LPG gibi yöntemlerle kombine edilmesi etkisini güçlendirmekte ve tedavinin süresini kısaltmaktadır.

Karbondioksitin inceltici etkisini keşfedin
İtalyanların tıbba hediye ettiği bu yöntemde kontrollü karbondioksit verilerek vücudun kendi kendini tamir etmesi amaçlanmaktadır. Karboksiterapide problem olan bölgeye ince uçlu iğneyle CO2 verilir ve bu yolla O2 konsantrasyonu artırılır. Selülit sorunu olan bölgede Karbondioksit oranının artırılmasıyla 1) kan damarları genişler 2) kan akımı/dolaşım hızlanır 3) o bölgeye oksijen taşıyan alyuvarlar bölgeden karbondioksiti alıp taşıdıkları oksijenlerini bırakırlar. Böylece o bölgede zengin oksijenik yapıyla metabolizma, kan ve lenf dolaşımını hızlanır ve selülit sorunu da azaltılmış olur.
Dermasoftestetik.com

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir
Bağ dokusu gevşek olan hanımlar ve selülitleri sarkma ve gevşeme sorunu ile birlikte görülenler monopolar radyofrekans yöntemlerini tercih etmeliler.
Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Cerrahi olan ve olmayan yöntemlerin en zorlandığı konuların başında selülitin geldiğine dikkat çekiyor. ‘Selülit cilt altı yağ doku dizilimini sağlayan bantların kısalması durumudur. Kadınlarda cilt altı yağ dokusu cilde paralel, yan yana dizilmiştir. Bu dizilim için yağ dokuları arasındaki bantlar cilde dikey olarak uzanmaktadır. Bu yapısal durum kadınların selülit problemlerinin temelini oluşturur. Kısacası her kadında selülit problemi gelişir veya gelişecektir diyebiliriz. Selülit; hareketsiz yaşam biçimi, yanlış beslenme ile de tetiklenir. Tedaviler en azından bu kısımdan kaynaklı selülitlerin çözümünde etki gösterir’.

Selülit tedavisi bazen sarkmış gevşemiş cilt sorunu ile karıştırılmakta, bazen de uygun yapıda olmayan kişilerin üst üste vakumlu selülit tedavilerini tercih etmesinden dolayı uygulanan bölgelerde, özellikle bacak içlerinde gevşeme ve sarkmalar artmaktadır. 30’lu yaşlardan itibaren vücutta kollagen sentezi azalıyor ve bağ dokusu gevşiyor. Bu gevşeme kişiye göre farklılık gösteriyor. Eğer vücutta böyle bir sorun varsa ve selülit problemi için vakumlu yöntemler tercih ediliyorsa sarkma sorunu iyice artıyor ve görünüm düzeleceğine daha da kötüleşiyor. Gevşeme ve sarkma tedavisi yapan Monopolar Radyofrekans teknolojisi selülitler üzerinde de dolaylı iyileştirme sağlıyor.
Dr. Özdemir; Gevşeme, sarkma ve selülitin bir arada olduğu durumlarda Monopolar Radyofrekans cilt yenilme sistemini öneriyor. Radyo dalgaları hem özellikle bacak içlerindeki sarkmaları toparlıyor ve selülitlere de dolaylı bir iyileştirme sağlıyor. Kontrollü ısı gönderilen bölgedeki kollagen’ler kısalıp kalınlaşıyor, ciltte gerginlik, cilt kalitesinin artması ve gevşekliklerin toparlanması etkileri gözleniyor. Tek seanslık bir uygulama olması ve dinlenme süresinin bulunmayışı dolayısıyla özellikle yoğun çalışan kesim Monopolar Radyofrekans teknolojisini tercih ediyor.
Artplastestetik.com


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER