› 
 › 
Pudra.com 08.01.2013

Burnunuzun şekli nasıl olsun?

Burnunuzdan memnun değilsiniz ama ameliyat sonrasını kestiremediğiniz için ameliyata cesaret mi edemiyorsunuz? 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile burnunuzun ameliyat sonrası nasıl görüneceğini değişik açılardan görebilirsiniz.

Sadece yüzümüzün görünümünü değil, ifademizi de önemli ölçüde değiştiren burun ameliyatı sonrasını, ameliyat masasına yatmadan önce görmek mümkün. Üç boyutlu görüntüleme sistemi sayesinde, özel bir kamera sistemi ile yüzün farklı açılarından alınan dijital görüntüler, bir yazılım ile birleştirilerek burun ve yüz bölgesinin üç boyutlu görüntüsü oluşturuluyor. Oluşturulan görüntüler sayesinde ameliyat sonrası ortaya çıkacak yeni görüntü de öngörülebiliyor.

Burnunuzun şekli nasıl olsun?

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Teoman Dal, sistemin hastaya güven verdiğini belirterek şu bilgileri verdi: “Burun estetik ameliyatlarında en önemli başarı kriteri hastaların ameliyat sonrasındaki mutluluğu yani ameliyattan beklentilerinin karşılanmasıdır. Bu nedenle ameliyat öncesinde beklentilerin çok iyi anlaşılması ve ameliyat planının arzu edilen sonuca ulaşacak şekilde yapılabilmesi gerekir.

Biz ameliyat sırasında yapılması talep edilen değişiklikleri, ameliyat öncesinde oluşturulan 3 boyutlu görüntüler üzerinde uygulayarak hastanın ameliyat sonrasında oluşacak görünümünü gerçekçi bir şekilde ortaya koyuyoruz. Böylelikle hasta, ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağını görerek ameliyata yönelik taleplerini daha net ortaya koyabiliyor.”

Doç. Dr. Dal şunları da belirtti: “Ameliyat öncesi değerlendirmeler ve fotoğraf çekimleri dik pozisyonda yapılmasına karşın ameliyat yatar pozisyonda yapılır. Ameliyatın başlangıcında burun üzerine yapılan enjeksiyonlar ve oluşan cilt ödemi nedeni ile özellikle burun dış görünümünü etkileyen bölgelerde çıkartılacak ya da eklenecek doku miktarı hakkında ameliyat sırasında karar vermek zorlaşabilmektedir.

Hekimin doğru bir planlama yapması ve hastanın vaat edilen görüntüsüne ulaşılabilmesi için mümkün olduğunca ameliyat planına sadık kalması gerekmektedir. Bu konuda hastalara düşen en önemli görev ise ameliyattan beklentilerini çok iyi belirlemeleri ve bu beklentileri ameliyat öncesinde doktorları ile açık şekilde paylaşmalarıdır.”


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER