› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 06.10.2009

Da Vinci estetiği ile kusursuz dişler

Julia Roberts, Angelina Jolie gibi Hollywood yıldızlarının gülüşleriyle aynı etkiyi bırakmak istiyorsanız bu yazıyı okuyun.

İyi bir ilk izlenim bırakmanın yolu sadece iyi giyimden geçer sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zira güzel ve sıcak bir gülüş de karşınızdaki kişiyi etkilemenin en önemli yollarından.

Da Vinci estetiği ile kusursuz dişler

Peki, doğuştan düzgün, parlak ve yüzünüze yakışan dişlere sahip değilseniz ne yapacaksınız? Elbette aynalara küserek, “Kaderim bu” demeyeceksiniz. Bir diş estetiği doktorunun kapısını çalıp, “Ben Hollywood gülüşüne sahip olmak istiyorum” demeniz yeterli.

Hollywood gülüşünden kasıt, “dişlerin tam olarak ortaya çıktığı, yanlardan kara deliklerin görünmediği, önlere doğru gittikçe hafif uzayan ve alt dudağın çizgisini takip eden dolu ve beyaz dişlerle gülmek.” Tıpkı Julia Roberts, Angelina Jolie, Eva Longoria, Kylie Minogue gibi yıldızlarınkine benzer şekilde…

Bu ünlülerin dolgun dudaklara da sahip olduklarını düşünüp, kendi dudaklarınız ince diye üzülmeyin. Çünkü Hollywood gülüşü için yapılan diş estetiği sayesinde, dudaklarınız da olduğundan daha kalın ve çekici hale gelebiliyor.Pembe estetik
Estetik kurallarına göre, güldüğünüzde diş etinizin ya hiç görünmemesi ya da çok az görünmesi gerekiyor. Eğer damaklarınız dişlerinizden daha fazla ön plana çıkıyorsa, kendinizi pembe estetiğin kollarına bırakıp harika bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Bu işlemde, lazerle diş eti 3 mm kadar kesilerek kısaltılıyor ve böylece kısa görünen dişlerinizin de boyu uzuyor.

Dişlerinizin sararmasından da rahatsızsanız, profesyonel diş beyazlatma yöntemleriyle diş renginin 14 tona kadar açılabildiğini unutmayın. Klinikte lazer ışığı ve beyazlatma jeli yardımıyla bir saat içinde bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Muntazam dişlere sahipseniz Hollywood gülüşünü yakalarsınız. Ama ya değilseniz?Da Vinci estetiği
Sadece dişiniz çürüdüğünde ya da ağrı hissettiğinizde değil; aralık, çapraşık, eksik dişlerinizi güzelleştirerek mutlu olmak için de gitmelisiniz diş hekimine. Amerikalı Doktor William Dorffman’ın bulduğu Da Vinci tekniği, Hollywood yıldızlarının gülüşünü yakalamanız için harika bir fırsat sunuyor.

Diş doktoru, yüzünüze en uygun dişi tasarlamakla başlıyor işe. Yeni dişleri yapmadan önce ağzınızın ölçüsünü alıyor ve özel mumlardan dişler hazırlıyor. Bu mumlar, yapılacak olan dişle aynı renk ve biçimde oluyor. Doktorunuz bu mumları ağzınıza taktığında, işlem sonunda nasıl bir görüntüye kavuşacağınızı önceden görebiliyorsunuz. Tabii doktorun yaptığı örnek diş üzerinde fikir beyanında da bulunabiliyorsunuz. Mum dişler üzerinde modifikasyon yapılabildiğinden, ne istediğinizi söyleyebiliyorsunuz. Diyelim ki daha uzun dişler istiyorsunuz, doktorunuz mum dişleri uzatıyor ve sonucu anında görebiliyorsunuz. Harika, değil mi!


Sonraki işlem, dişlerinizde bir miktar aşındırma yaparak, tırnak kalınlığında özel olarak hazırlanmış porselen tabakanın dişinizin ön yüzeyine yapıştırılması. Metal desteği olmayan, bilgisayar desteğiyle özel malzemelerden yapılan, porselenden imal edilen kaplamalar, ortalama 0,7 mm kalınlığında ve ışık geçirgenliğine sahip.

Dişler, sıradan takma ya da porselen dişlerdeki gibi birbirine bağlı şekilde değil, tek tek yapılıyor. Gerek diş ipiyle temizleme, gerekse de bir dişte problem olduğunda bütün dişleri söküp atmayı engelleme konusunda büyük kolaylık sağlıyor bu.

Da Vinci estetiği, 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabiliyor. Ancak çene bozuklukları olanlar ile tırnak yeme, kalem ısırma gibi alışkanlıklardan dolayı ileri derecede diş eti tahribatı olan kişilere yapılamıyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER