› 
 › 
26.03.2019

Göz kapağı estetiği ile daha genç görünün!

Yaşlanmanın izlerini en çok gözlerimizde görüyoruz. Sağlıklı yaşam yaşlanma etkilerini yavaşlatsa da bazı durumlarda estetik daha net çözüm olabilir.

Yaşlanmanın ilk belirtileri göz çevresinde meydana gelen değişikliklerle kendini göstermeye başlar. Sağlıklı ve düzenli yaşam, iyi beslenme, düzenli spor, bol su içmek ve cilt bakımlarını ihmal etmemek yaşlanmanın etkilerinin daha geç görülmesini sağlasa da, genetik yapı, çevresel etkiler ve tabii ki yer çekiminden kaçış yok. Bu nedenle kimi zaman medikal uygulamalara ihtiyaç duyabiliriz. Özellikle düşük göz kapağı, göz torbaları bizi yaşımızdan çok daha olgun da gösterebilir. Ancak artık daha genç ve taze bakışlara kavuşmak o kadar zor değil. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Dürdane Keskin göz kapağı estetiği konusunda önemli bilgiler verdi.

Göz kapağı estetiği ile daha genç görünün
 
Gözler kimliğimizin ana unsurunu oluşturur. Yaş alma ile birlikte ilk etkilenen bölge de göz çevresidir. Zamanla göz kapağı derisi gevşer ve çizgili görünüm alır. Üst göz kapağı çizgisi silinir. Alt göz kapağında torbalanma olabilir. Bu durum yorgun ve uykusuz görünüme sebep olur.

Göz kapağı düşüklüğünden kurtulun!

Üst göz kapağı deri fazlalığı uzun dönemde göz kapağı düşüklüğüne sebep olabilir. Bu durum görme alanını etkiler. Aynı zamanda hasta yeterli görüş sağlayabilmek için kaşlarını kaldırır. Bu ise alında yatay çizgilenmeye sebep olur.

Ameliyat için yaş sınırı yok

Göz kapağı ameliyatı üst ve alt göz kapağına hastanın ihtiyacına göre uygulanabilir. Ameliyat için belirli bir yaş sınırı yoktur. Hastanın genetik olarak göz kapağındaki yaşlanması farklı olabilir. Göz kapağında düşüklük aynı anda düzeltilebilir.

Kısa süreli işlem sonucunda, hastada 5-10 yaş birden gençleşme görülebiliyor

Göz kapağı ameliyatı hastanın isteğine göre sedasyon eşliğinde veya genel anestezi altında yapılabilir. Kısa süreli bir işlem olmasına rağmen hastanın görünümünü 5-10 yaş birden değiştirir. Akşam genellikle hasta evine dönebilmektedir. Ameliyat sonrası 2 gün çok ince bantlar ile pansuman yapılır. Gözler tamamen kapatılmaz, hastanın görmesi engellenmez. 2 gün sonra kapalı pansumana gerek yoktur.

İyileşme süresi çok kısa

İyileşme süresi yaklaşık yedi gündür. İlk iki gün göz çevresinde ödem olabilir. Bir hafta sonra ödem hızla çözülür. Bir hafta sonra makyaj yapılabilir ve iş hayatına geri dönülebilir. Yaklaşık 1 ay sonra göz çevresi hastanın ameliyat olmadığı belli olmayacak hale gelir. Ameliyat sonrası yara izleri belirgin olmadığı için hastayı rahatsız etmez. Göz kapağı ameliyatları hastada belirgin genç görünüme sebep olduğu için hasta memnuniyeti yüksek ameliyatlardır.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER