› 
 › 
Pudra.com 07.01.2015

Gözaltı morluklarına lazerle tedavi

Gözaltı morluklarından ve halkalarından şikayetçi olanlar, lazer tedavi yöntemleriyle göz çevresi sorunlarından kurtulabiliyor. Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek, ışık ve ses dalgalarıyla çalışan lazer tedavisini anlatıyor.

Her yaş grubunda görülen gözaltı morlukları ve gözaltı torbaları kişinin yorgun, uykusuz, yaşlı ve depresif görünmesine sebep oluyor. Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyici kozmetik ürünlerin kullanılması morlukların görünümünü hafifletebiliyor. Gözaltı morluklarının tedavisi için artık lazer yöntemleri de uygulanıyor. Işık ve ses dalgalarıyla çalışan lazer tedavisini Medikal Estetik Hekimi Dr. Emre Çiçek anlatıyor.

Gözaltı morluklarına lazerle tedavi

Göz altı morlukları neden oluşuyor?
Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması, yağ torbalanmasına, dolaşımın iyi olmamasına ve kan toplanmasına sebep oluyor. Ayrıca bu durum, göz çevresinde pigmentasyon artışının da nedeni. Bu sorunlar gözaltlarında ve kirpiklerden kaşa kadar olan üst kapakta renk farklılığına neden oluyor. Yorgunluk, stres, bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmek ve uykusuzluk gibi nedenler de gözaltı morluklarının oluşmasını hızlandırabiliyor.

Gözaltı morluklarının ve torbalarının tedavisinde hangi yöntemler kullanılıyor?
Gözaltı morluklarından ve torbalarından kurtulmak isteyenler, ışık ve ses dalgasıyla çalışan özel lazer yöntemini ve kimyasal peeling'leri deneyebilir. Işık ve ses dalgalarından oluşan özel lazer peeling ve kimyasal peeling kombinasyonu ile gözaltı morlukları ve torbaları ağrısız, acısız şekilde 1-2 seansta giderilebiliyor. "Tear trough" denilen gözyaşı kanalı deformelerinde ışık dolgusu enjeksiyonu gözkapağı altına uygulanabiliyor. "Ulthera" denilen ameliyatsız yüz germe sistemi, gözaltına özel ses dalgası göndererek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılmasıyla sıkılaşma ve gerginlik sağlıyor.


POPÜLER GALERİLER
raisa and vanessa nike air force 03
derin mermerci network
victoria s secret fashion show kendal jenner
alexander wang adidas originals 10
gece bakimi
fezi altun max factor makyaj tuyolari
kis bahcesi dekorasyon onerileri5
organik kozmetik krem guzellik dogal bakim cilt sac goz
EN YENİLER