› 
 › 
pudra.com 15.07.2009

Koltuk altı terlemesi ve botoks

Aşırı terliyor, insan arasına çıkmaya cesaret edemiyor musunuz? Eğer uzun vadeli bir çözüm arayışındaysanız Botoks’u deneyin!

Hiperhidroz veya aşırı terleme, insanı mutsuz eden bir hastalıktır. ‘Aksiller hiperhidroz’, koltuk altındaki terleme durumunu ifade eder ve genelde ergenlik dönemlerinde başlar. Diğer hiperhidroz çeşitleri arasında avuç içi terlemesini ve ayak terlemesini gösterebiliriz.

Koltuk altı terlemesi ve botoks
Aşırı terleme kişide utanma ve rahatsızlık hissi yaratıyor. Ter, kıyafetlerde leke ve iz bıraktığı için kötü bir görüntü oluşturuyor. Bu nedenle insanın sosyal hayatını da çok etkilediğini söylemek mümkün… Çok ileri vakalarda günlük faaliyetlerin normal bir şekilde yürütülmesi bile zorlaşabiliyor. Mesela el sıkışmak, direksiyon tutmak gibi…

Hiperhidrozun sebebi nedir?
Hiperhidroz, nörolojik veya metabolik hastalıklar neticesinde ortaya çıkabiliyor. Ancak tamamen sağlıklı insanlarda da nüksedebilen bir sendrom olduğunu söylemek mümkün.

Hiperhidroz nasıl tedavi edilir?
Hiperhidroza en etkili çözüm olarak nitelendirdiğimiz Botoks’a geçmeden önce aşağıda belirtilen yöntemleri denemekte fayda var:

*Reçetesiz satılan ter önleyici ilaçlar, deodorantlar. Alüminyum Klorür içeren deodorantlar daha etkili olabiliyor. ‘Doğal’ olarak nitelendirilen ürünler maalesef çoğu zaman yetersiz kalıyor.

*Reçeteli, kuvvetli deodorantlar. İçeriğinde alüminyum klorür heksahidrat bulunuyor.

*’Lontophoresis’ işlemi. Çeşme suyu kullanılarak deriye direkt elektrik akımı gönderiliyor.

*Ağız yoluyla alınan ilaçlar. Doktorunuzun tavsiye edebileceği, terlemeyi azaltan reçeteli ilaçları deneyebilirsiniz. (Antikolinerjik içerikli ilaçlar)

Ve aşırı terlemeye en etkili çözüm: Botoks
Kırışıklıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan Botulinum botoks, aslında yıllardır tıpta da tercih edilen etkin bir madde. Estetik müdahalelerin yanı sıra kas spazmlarını ve bazı baş ağrılarını gidermekte de kullanılıyor. En yeni uygulama alanı ise koltuk altları…

Botoks nasıl uygulanıyor?
50 ünite Botoks maddesi, koltuk altında yaklaşık 20 farklı noktaya enjekte ediliyor. Bu doz altı aya kadar size rahatlık sağlayacak, koltuk altlarınızı kuru tutacaktır. Enjeksiyonlar biraz rahatsız edici ancak çok küçük bir iğne seçilirse acı minimuma indirilebiliyor.

Riskleri bilelim
Koltuk altlarınıza Botoks yaptırmadan önce riskler hakkında bilinçlenmekte fayda var. Uygulama sonrasında alerjik bir reaksiyon geliştiğini fark ederseniz; şişmeler, yutma, konuşma ve nefes alma zorlukları gibi, hemen doktorunuzla iletişime geçin.

Pudra.com tarafından, medicinet.com ve botoxseveresweating.com sitelerindeki makalalerden çevrilerek derlenmiştir.


EN ÇOK OKUNANLAR
avon anew hydro advance nemlendirici krem kadin bakim guzellik
POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER