› 
 › 
Pudra.com 09.04.2013

Vitiligo, yara ve yanık izlerine spreyle tedavi

Hücre spreyi tedavisi sayesinde cildinizdeki izlerden kurtulmanız artık daha kolay! Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar iz tedavisinde büyük başarı sağlayan hücre spreyi yöntemini anlatıyor.

Vitiligo gibi hastalıkların sonucunda ciltte yaşanan renk değişiklikleri, hastaları sosyal ve psikolojik olarak huzursuz ediyor. Ciddi yanık vakaları ve yaraların ardından ciltte kalan izler de hastaları mutsuz etmeye yetiyor.

Vitiligo, yara ve yanık izlerine spreyle tedavi

Vitiligo, yara, yanık ve jilet izlerinden hastalar psikolojik olarak etkilenirken, çevrelerindeki insanların sürekli olarak izlere bakmasından rahatsız oluyorlar. Hastalığın ilerlemesi dursa da ciltte meydana gelen lekeler geçmiyor. Türkiye’de Op. Dr. Serkan Dinar tarafından uygulanan “hücre spreyi” yöntemi ciltteki renk değişikliklerini ortadan kaldırıyor ve hastalar eski sağlıklı ciltlerine kavuşuyor. Op. Dr. Serkan Dinar, vitiligo, yara, yanık ve jilet izleri tedavisinde yeni bir dönem başlatan hücre spreyi yöntemini hakkında şunları söylüyor:

“Koltuk altı veya kasık bölgesinden soğan zarı inceliğinde bir deri tabakası alınıyor. Alınan deri laboratuvar ortamında 45 dakikalık bir işlem sonrasında hücrelerine ayrıştırılarak bir sprey elde ediliyor. Lekeli ve yara izleri olan bölge zımpara yöntemi ile temizlendikten sonra, elde edilen hücre spreyi gerekli bölgeye uygulanıyor.

Meme ucu, dudak, göz kapağı, kulak gibi zor bölgeler de dahil, eller, kollar, gövde ve bacaklara uygulanan hücre spreyi yönteminin ardından 1 hafta boyunca pansuman kapalı kalıyor, hücreler yerine yapışıyor. Uygulandıktan sonraki bir aylık sürede lekeli olan bölgede çillenme adı verilen yeni deri oluşumu başlıyor sonrasında da cilt yavaş yavaş normal rengini almaya başlıyor. Uygulama 1 ile 3 ay arasında sonuç veriyor."

Op. Dr. Serkan Dinar ayrıca hücre spreyi yöntemiyle vitiligo, yanık, yara ve jilet izlerinin kalıcı izlerinin yüzde 70 ile 90 oranında ortadan kaldırdıklarını, hastaların kısa sürede eski cilt sağlıklarına kavuştuklarının da altını çiziyor.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER