› 
 › 
Pudra.com 18.12.2012

Yuvarlak burun ucu tarihe karışıyor

Burun estetiği ameliyatları sonrası istenmeyen bir şekilde ortaya çıkan yuvarlak burun ucu görüntüsünün artık önüne geçiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Barış Çakır içten bantlama yöntemini anlatıyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Barış Çakır “içten bantlama” adını verdiği yeni bir teknikle burun estetiğinde ortaya çıkan yuvarlak burun ucu görüntüsünün önüne geçiyor. Çakır, içten bantlama yöntemini şöyle anlatıyor:

Yuvarlak burun ucu tarihe karışıyor

İçten bantlama nedir?

Burun ameliyatı kıkırdak ve kemiklere yapılır. Bu ameliyatı yapabilmek için deri, kıkırdak ve kemiklerden ayrılır. Ameliyat bitince deri bantlanır ve alçı yapıştırılarak, derinin kıkırdak ve kemiklere tekrar yapışması sağlanır. Burun ameliyatında bantlama, burun derisini kontrol etmek için yapılır. Ülkemizde genellikle 1 hafta alçı yapılır ve bir hafta bant yapıştırılır. Ancak burun bantlama süresi, derinin, burun ucu kıkırdaklarına oturması için bazen yetmeyebilir. Bunun için artık burun ameliyatlarında burun derisini içeriden teyelleyerek, uzun süre bir bantlama etkisi elde ediyoruz.

Bu teknik nasıl bir yenilik getirecek?

Normal bir burun ucunda kıkırdakların siluetleri seçilirken, bazen estetikli burunlarda, anormal bir yuvarlaklaşma olur. Yıllarca burun derisi parlayabilir, burun derisinin karakteri değişebilir, burun ucunun hemen üstündeki deride kalınlaşma, burun orta etinde sarkma olabilir. İçten bantlama, bu yan etkileri azaltır.

Burun ucunun hemen üstündeki deriyi kontrol etmek çok zordur. Kemer alınınca oluşan deri fazlalığı, kabarıklık yapmaya çalışır. Burun küçültüldükçe deri fazla gelir ve burun ucu yuvarlaklaşır. Kabarıklık olma ihtimali olan noktalarda, alttaki kıkırdaklara dikince deri içerden teyellenmiş ve kontrol edilmiş olur. Böylece kabarıklık olmadan burun daha fazla küçültülebilir.

İçten bantlama tekniğinin avantajları nelerdir?

Burnun 3 boyutlu yapısı, sadece kıkırdak ve kemiklerle sağlanmaz. Burun ucu, elastik kas ve ligamentler ile hareketsiz gövdeye tutunur. Bu elastik bağlar, burun ucunun hareketli olmasını sağlarken, yüksekliğini ve açısını kontrol eder. İçten bantlama tekniği ile, kas ve ligamentler korunur, ameliyat bitiminde onarılır. Burun ucu düşmesi daha az görülür, daha az kıkırdak greft kullanılır, daha az şişlik olur, burun daha hızlı iyileşir, yumuşak doku hasarına bağlı “burun derisi parlaması” görülmez. Burunda uyuşukluk çok az olur.


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER