› 
 › 
pudra.com 18.05.2009

Gelin makyajı nasıl olmalı?

Büyük gün geldi gelecek... Makyajınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bir kadının evlendiği gün hayatındaki en önemli anlardan biridir… Belki de en önemlisi. Elbette o gün çok güzel ve alımlı olmak, yıllar yılı bakılacak fotoğraflarda da haliyle güzel çıkmak isteyecektir. Onu mutlu eden bir eşin yanı sıra kişiliğine ve tarzına uygun bir gelinlik, uygun bir saç modeli ve makyajı, mutluluğunun dışa vurumu olarak büyük önem taşır…

Gelin makyajı nasıl olmalı?

Bu yüzden gelin makyajı gerçekten çok önemli. Aşırı olması gelinin masumiyetine ve tazeliğine gölge düşürebilirken yetersiz ve ortam düşünülerek yapılmaması (ışığın önemi, hava sıcaklığı) neticesinde makyaj hemen uçabilir ve gelin sürekli makyaj tazeleme derdine düşer.

Bizden size birkaç öneri:

  • Önceden mutlaka prova yapın. Size makyaj uygulayacak olan makyözün kullandığı malzemeleri öğrenin. Gerekirse kendi malzemelerinizi yanınızda getirin.

  • İşi uzmanına bırakmak en iyisi olabilir ama unutmayın ki insanı en iyi tanıyan yine kendisidir. Düzenli olarak kendinize makyaj yaptığınıza göre ne sevip sevmediğiniz konusunda kararlı davranın ve baştan ne istediğinizi belirtin. Yani genel havayı, nasıl görünmek istediğinizi paylaşırsanız makyözün işi de kolaylaşacaktır.

  • Sakın boyun ve göğüs bölgenizi unutmayın. Makyajlı bir yüzle boyun ve göğüs kısmı arasında birkaç ton rek farkı olur- korkunç bir görüntü!

  • Eğer makyajınızı kendiniz yapacaksanız, birkaç ay öncesinde gelinlik modelleri ve genel evlilik hazırlıkları ile ilgili dergi karıştırırken mankenlerin makyajlarına da dikat edin. Beğendiğiniz bir tarz olursa resmi saklayın ve örnek olarak kullanın. (Dilerseniz örneği makyöze de gösterebilirsiniz).

  • Kalıcı, su bazlı ve suya dayanıklı ürünler kullanmaya gayret gösterin. Unutmayın ki düğün maceranız büyük ihtimalle sabahın erken saatlerinde başlayıp gece geç saatlere kadar de devam edecek. Günün heyecanı, hava koşulları, yaşadığınız duygusal anlar makyajınızın dayanıklılığı konusunda gerçek bir test! Yani akmayan maskara ve ruj üstüne mutlaka sabitleyici bir parlatıcı kullanın.


Gelin makyajıyla ilgili önerilerimizden sonra, işin tekniğini bir uzmandan öğrenmeye ne dersiniz? Gelin makyajında uyulması gereken kurallar için makyöz Oya Tolga’yı izleyin…

   


POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER