› 
 › 
@Pudra özel haberidir, izinsiz kullanılamaz. 24.06.2009

Gelin makyajında ruj nasıl sürülür?

Dudak şekli, doğru ruj rengi, dudak boyasını kalıcı kılmanın yolları... Gelinler için özel... Hepsi bu yazıda!

Gelin makyajının ne kadar önemli olduğunu her gelin adayı bilir. O özel gecede doğal güzelliğinizi vurgulayan doğal bir makyaj, güzelce şekillendirilmiş ve boyanmış dudaklardan dökülecek ‘evet’ sözü, sevdiğiniz erkeği ömür boyu size bağlayacaktır!

Gelin makyajında ruj nasıl sürülür?

Düğünün teması ve mekanı geline nasıl bir makyaj uygulanması gerektiği konusunda yol gösterir. Mesela, kır düğünü olacaksa makyaj daha yumuşak olmalı, nostaljik bir hava taşımalıdır. Kapalı mekanlar yapay ışıklarla aydınlatıldığı için ona göre daha ışıltılı ve vurgulu bir makyaj gerektirir. Eğer nikah salonunda atılacaksa imzalar, makyajınız ağır olmamalıdır çünkü biraz daha resmi bir ortam, telaşlı bir deneyimdir. Gelin makyajında bir diğer kaygı, erken saatlerde yapılan makyajın kalıcı olması ve uzun saatler taze kalabilmesidir… Bu sorunu da yağsız baz ürünleri kullanarak, makyajı transparan pudralarla sabitleyerek çözebilirsiniz. Yüz makyajı tamamlandıktan sonra dekoltenin öylece bırakılması renk farklılıkları doğuracağı için yanlış bir yaklaşım olur. Eğer o bölgede sivilce veya başka cilt bozuklukları varsa kapatıcı bir ürünle gizlenip üzerine transparan pudra sürülebilir. Ayrıca omuzlara sürülen hafif parıltılı bir ürün, ekstra parlaklık sağlayacaktır.

Gelelim gelin makyajında dudakların nasıl bir makyaj uygulanması gerektiğine:

  • Makyaj yaparken dudaklarınızın kalınlığını dikkate alın. Alt ve üst dudak arasında kalınlık farkı olabilir. İkisini dengelemek adına dudak renginizin tonlarında bir dudak kalemi kullanabilirsiniz. Dudak konturlarını belirginleştirip gölge hileleriyle kalınlaştırabilirsiniz.

  • Dudaklara şekil verdikten sonra mutlaka pudrayla sabitleştirin. Fazla pudrayı bir peçeteyi dudaklarınıza bastırarak alabilirsiniz.

  • Şekillendirmiş olduğunuz dudaklarınıza rujunuzu daha kalıcı olması için fırça yardımıyla uygulayın.

  • Koyu renk rujlar kusursuz uygulama gerektirdiği için gelin makyajında pek fazla tercih edilmiyor. Açık, transparan renkler daha doğal durduğundan gelinlere çok yakışıyor. Mutlaka koyu renk ruj kullanmak istiyorsanız göz makyajını hafif tutarak dengeli bir görünüm yaratın. Ayrıca cildiniz de daha mat olmalı.

  • Gün içinde rujunuz büyük ihtimalle silinecek, silikleşecektir o yüzden minik gelin çantanızda aynaya bakmadan da uygulayabileceğiniz bir dudak parlatıcısı taşımakta fayda var. Saatler boyunca dayanan kalıcı rujlar dudak kenarlarında toplanıp iz bırakabildiği için pek mantıklı bir seçim olmayacaktır.

    Pudra’nın sizler için hazırladığı; gelinlere nasıl göz makyajı yapılır yazısını okumak için tıklayın.

    Bakalım makyöz Oya Tolga gelin makyajında dudakların nasıl boyanması gerektiği ile ilgili neler demiş…



POPÜLER GALERİLER
gelinlik modelleri pudra
mac mbfwi pioneering designersi 10
lenzing ecovero mehtap elaidi mbfwi 01
korean beauty kore guzellik sirlari
new york fashion week 26
paris fashion week pudra 12
mac mbfwi pioneering designersi 10
oleg cassini collection 2117 2
EN YENİLER